Pomagamy!
Udział SP1 w WOŚP

W dniu 14 stycznia 2018 r. w hali widowisko-sportowej Centrum Kultury i Sportu w Skawinie odbył się Finał Wielki Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkoła Podstawowa nr 1 wzięła udział w tej wspaniałej charytatywnej imprezie poprzez przygotowanie występu artystycznego zaprezentowanego przez grupę uczennic pod opieką mgr Katarzyny Polus w składzie: Marika Jaworska, Kinga Prochwicz, Milena Marduła, Magda Nazim, Kaja Tabor, Julia Banach i Julia Babiuch. Dziewczynki zaśpiewały oraz zatańczyły układ do utworu Kai pt. „Po co?" . W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na nowoczesny sprzęt dla oddziałów neonatologicznych.

Szkoła Podstawowa nr 1 od lat wspiera liczne akcje charytatywne i organizuje pomoc dla najbardziej potrzebujących m.in. bierze udział w „Adopcji na odległość”, pomaga niepełnosprawnemu Bartusiowi poprzez zbiórkę zakrętek, włączyła się w zbiórkę materiałów higienicznych i opatrunkowych dla oddziału onkologicznego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, a także uczniowie zbierali słodycze dla najmłodszych pacjentów krakowskich szpitali. Jednocześnie nie zapominamy o czworonożnych przyjacielach - co roku zbieramy żywność oraz koce dla schronisk dla zwierząt.