Archiwum

2019/2020

 

Życzenia

 

1%

spsmKolejny raz zwracamy się do rodziców, przyjaciół i sojuszników szkoły z prośbą o odprowadzenie 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Do tej pory Państwa wsparcie w kwocie ponad 12 000 zł pozwoliło doposażyć szkołę w meble do sal językowych oraz sali muzycznej, drukarkę i nagrywarkę dvd do klasopracowni informatycznej, oprogramowanie do tablic multimedialnych do matematyki i przyrody, białą tablicę bezpyłową, książki do biblioteki szkolnej, rolety do sal lekcyjnych, wyposażenie kącika ciszy dla młodszych dzieci, tablet oraz radioodtwarzacze z CD i mini wieżę do sal językowych. Prosimy o wpisanie w zeznaniu PIT nr KRS 0000052078, a jako cel szczegółowy Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie.

1 procent KRS

Bardzo dziękuję
mgr inż. Hanna Szczerbak
Dyrektor Szkoły

 

Drodzy Rodzice!

Z radością informujemy Was, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie zdobyła nagrodę II stopnia w ogólnopolskim konkursie firmy Hasbro: „Się gra, się ma… Odlotowy Playroom”. Z wynikiem 7653 głosów zdobyliśmy 48. miejsce na 288 szkół. Tym samym do naszej świetlicy trafi zestaw gier planszowych marki Hasbro o wartości 500 zł, a także naklejki na ścianę warte 500 zł. Ten sukces nie byłyby możliwy, gdyby nie Wasze dwumiesięczne zaangażowanie. Dziękujemy za: każde kliknięcie na naszą świetlicę, udostępnienie w mediach społecznościowych, namawianie znajomych, wytrwałość, wyrozumiałość oraz wszelką przychylność. Cieszymy się, że tak ochoczo włączyli się Państwo w naszą akcję. Mamy nadzieję, że nowe gry w świetlicy przyniosą naszym uczniom, a Państwa dzieciom, wiele radości. Liczymy na Państwa aktywność w kolejnych konkursach.

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Hanna Szczerbak

BohaterON
Małopolska w zdrowej atmosferze

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze" współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Wyprawka ucznia klasy pierwszej
rok szkolny 2020/2021

 • tornister;
 • piórnik z wyposażeniem: ołówek (2 szt.), temperówka, gumka do mazania; linijka, kredki ołówkowe, pióro, nożyczki z zabezpieczonymi końcami, klej w sztyfcie;
 • 2 zeszyty w wąskie linie (najlepiej z kolorowymi liniami, proszę zwrócić uwagę na grubość i dobrą jakość papieru) - 16 kartek;
 • 2 zeszyty w kratkę (proszę zwrócić uwagę na dobrą jakość papieru) - 16 kartek;
 • 1 zeszyt w kratkę np. 32 kartkowy do korespondencji z Rodzicami;
 • obuwie do szkoły na zmianę oraz worek na obuwie;
 • strój gimnastyczny - biała koszulka, krótkie spodenki gimnastyczne, antypoślizgowe obuwie sportowe z białą podeszwą, worek na strój;
 • teczka z materiałami plastycznymi: kredki woskowe, papier kolorowy, blok rysunkowy, blok techniczny, blok z kolorowymi kartkami, farby plakatowe, zestaw pędzli, plastelina; (teczka z materiałami plastycznymi pozostaje w szkole)
 • ryza papieru ksero (do wykorzystania przez trzy lata);
 • tekturowa teczka na prace plastyczne.

Zeszyt korespondencji z Rodzicami oraz zeszyty edukacji polonistycznej i matematycznej powinny być oprawione i podpisane na zewnątrz okładki.

Wychowawcy klas pierwszych

 

2017/2018

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

– 29 maja 2018 r. (wtorek) o godz.17.00 – kl. IV–VII,

– 30 maja 2018 r. (środa) o godz.17.00 – kl. I–III.

UWAGA! REKRUTACJA!

Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie w roku szkolnym 2018/2019 jest dostępna na tablicy informacyjnej w hallu wejściowym Szkoły, od poniedziałku 16 kwietnia 2018 r.

UWAGA! Rodzice proszeni są o potwierdzenie woli zapisu dziecka do Szkoły na formularzu dostępnym na stronie internetowej lub w sekretariacie Szkoły.

UWAGA! REKRUTACJA!

Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie w roku szkolnym 2018/2019 jest dostępna na tablicy informacyjnej w hallu wejściowym Szkoły, od poniedziałku 16 kwietnia 2018 r.

UWAGA! Rodzice proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego na formularzu dostępnym na stronie internetowej lub w sekretariacie Szkoły.

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

– 17 kwietnia 2018 r. (wtorek) o godz.17.00 – kl. IV–VII,

– 18 listopada 2018 r. (środa) o godz.17.00 – kl. I–III.

Drodzy Rodzice i Dzieci
zaangażowane w zajęcia w ramach projektu
„POPRZEZ SŁOWO I RUCH BLIŻEJ NAM DO SZKOŁY”!

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi do udziału w lekcji realizowanej w cyklu zajęć w ramach projektu współfinansowanego ze środków Fundacji PZU „POPRZEZ SŁOWO I RUCH BLIŻEJ NAM DO SZKOŁY”. Lekcja zostanie przeprowadzona w formie zabaw i umożliwi Państwu zapoznanie się z praktycznym wymiarem naszej pracy.
Zajęcia odbędą się w dwóch grupkach:
I grupa – 17.04. (wtorek) o godz. 10.40
II grupa – 19.04. (czwartek) o godz. 11.45
*o szczegółach zostaniecie Państwo poinformowani w zeszycie do korespondencji.

Serdecznie zapraszamy!

Anna Lis – psycholog/terapeuta SI
Marta Gabryelczak – logopeda

Fundacja PZU

UWAGA! REKRUTACJA!

Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie jest dostępna na tablicy informacyjnej w hallu wejściowym Szkoły, od piątku 23 marca 2018 r., godz. 12.00.

UWAGA! Rodzice proszeni są o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego na formularzu dostępnym na stronie internetowej lub w sekretariacie Szkoły.

UWAGA! REKRUTACJA!

Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2018/2019 z obwodu Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie jest dostępna na tablicy informacyjnej w hallu wejściowym Szkoły, od poniedziałku 19 marca 2018 r., godz. 12.00.

UWAGA! Rodzice proszeni są o potwierdzenie woli zapisu dziecka do Szkoły na formularzu dostępnym na stronie internetowej lub w sekretariacie Szkoły.

W przypadku podań kandydatów zamieszkałych poza obwodem Szkoły postępowanie rekrutacyjne, zgodnie z Regulaminem rekrutacji – jeśli Szkoła będzie dysponować jeszcze wolnymi miejscami – zostanie zakończone do 13 kwietnia 2018 r.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych spoza obwodu Szkoły nastąpi w dniu 16 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00

1%

SPSM

Szanowni Państwo!

Kolejny raz zwracam się do rodziców, przyjaciół i sojuszników szkoły z prośbą o odprowadzenie 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Do tej pory Państwa wsparcie w kwocie ponad 10 tys. zł pozwoliło doposażyć szkołę w tablet multimedialny, meble do sal językowych oraz sali muzycznej, drukarkę i nagrywarkę DVD do klasopracowni informatycznej, oprogramowanie do tablic multimedialnych do matematyki i przyrody, białą tablicę bezpyłową do sali lekcyjnej, książki do biblioteki szkolnej, laptopa oraz rolety do sal lekcyjnych. Lista potrzeb pozostaje jednak otwarta.

W celu materialnego wsparcia Szkoły proszę o wpisanie w zeznaniu PIT nr KRS 0000052078, a jako cel szczegółowy Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie.

Hanna Szczerbak
Dyrektor Szkoły

ZAPROSZENIE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców, Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza na prelekcję pt. „Nowe media w profilaktyce uzależnień od środków psychoaktywnych
i cyberprzemocy” – Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR.

Prelekcja odbędzie się:

30 stycznia 2018 r. (wtorek) w godz. 17.00 – 17.40 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, bezpośrednio przed zebraniami klasowymi kl. IV–VII.

31 stycznia 2018 r. (środa) w godz. 17.00 – 17.40 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, bezpośrednio przed zebraniami klasowymi kl. I–III.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w szkoleniu.

Dyrektor Szkoły
Hanna Szczerbak

ZAPROSZENIE

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza Rodziców na koncert świąteczny w dniu 22 grudnia 2017 r. – piątek:

 • godz. 8.00 koncert przygotowany przez uczniów klas 0 – III
 • godz. 9.45 koncert przygotowany przez uczniów klas IV – VII
Zaproszenie

Projekt „STOP SMOG!” wygrał w głosowaniu klientów Tesco
40 563 głosów zdobył skawiński projekt „STOP SMOG!” w głosowaniu Tesco w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Tym samym stał się jednym z 125 zwycięzców. W nagrodę otrzymał 5 tys. złotych na realizację swoich zamierzeń, czyli zakup oczyszczaczy powietrza dla najaktywniejszych w walce ze smogiem szkół i przedszkoli z gminy Skawina oraz edukację ekologiczną.

Więcej >>

Drodzy Rodzice Przedszkolaków!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców wraz z Dziećmi z oddziału przedszkolnego do udziału w lekcji realizowanej w cyklu zajęćw ramach projektu współfinansowanego ze środków Fundacji PZU

„POPRZEZ SŁOWO I RUCH BLIŻEJ NAM DO SZKOŁY”

Lekcja zostanie przeprowadzona w formie zabaw i umożliwi Państwu zapoznanie się z praktycznym wymiarem naszej pracy.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupkach:
I grupa - 4.12. (poniedziałek) o godz. 13.00
II grupa - 5.12. (wtorek) o godz. 13.30

Serdecznie zapraszamy!

Anna Lis – psycholog/terapeuta SI
Marta Gabryelczak – logopeda

Fundacja PZU
Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:
– 21 listopada 2017 r. (wtorek) o godz.17.00 – kl. IV–VII,
– 22 listopada 2017 r. (środa) o godz.17.00 – kl. I–III.

Z radością informujemy, że w naszej szkole został rozpoczęty cykl zajęć stymulujących rozwój funkcji słuchowo-językowo- ruchowych u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zajęcia te wdrażamy w ramach autorskiego projektu „POPRZEZ SŁOWO I RUCH BLIŻEJ NAM DO SZKOŁY” ze wsparciem Fundacji PZU.

Fundacja PZU

Skawina, dn. 31.10.2017 r.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, że w dniu 9 listopada 2017 r.czwartek o godz. 17.00 odbędzie się UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH. W tym dniu uczniowie klas pierwszych nie mają zajęć lekcyjnych, przychodzą tylko na uroczystość Ślubowania.

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:
–12 września 2017 r. (wtorek) o godz.17.00 – kl. IV–VII,
–13 września 2017 r. (środa) o godz.17.00 – kl. I–III.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie informuje, że 29 sierpnia 2017 r. (wtorek) o godz. 16.00, w sali nr 26 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego.

Na spotkaniu zostaną przekazane szczegółowe informacje dotyczące podręczników oraz wyprawki przedszkolaka.

Informacja w sprawie mundurków szkolnych

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że jednolity strój uczniowski – mundurek zostaje utrzymany w wersji dotychczasowej, na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród Rodziców w dniach 30 i 31 maja 2017 r.

Zapraszamy do Szkoły – na tablicy informacyjnej można zapoznać się ze szczegółowymi wynikami ankiety.

W dniach 28, 29, 30, 31 sierpnia 2017 r. w godz. 9.00 - 14.00 oraz 4 września od godz. 8.00 - 16.00 będą przyjmowane zamówienia na mundurki szkolne.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Ceny:
T-shirt 21 zł.
Kamizelka 45 zł.

 

2016/2017

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie informuje, że 29 sierpnia 2017 r. (wtorek) o godz. 16.00, w sali nr 26 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego.

Na spotkaniu zostaną przekazane szczegółowe informacje dotyczące podręczników oraz wyprawki przedszkolaka.

Informacja w sprawie mundurków szkolnych

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że jednolity strój uczniowski – mundurek zostaje utrzymany w wersji dotychczasowej, na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej wśród Rodziców w dniach 30 i 31 maja 2017 r.

Zapraszamy do Szkoły – na tablicy informacyjnej można zapoznać się ze szczegółowymi wynikami ankiety.

W dniach 28, 29, 30, 31 sierpnia 2017 r. w godz. 9.00 - 14.00 oraz 4 września od godz. 8.00 - 16.00 będą przyjmowane zamówienia na mundurki szkolne.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Ceny:
T-shirt 21 zł.
Kamizelka 45 zł.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie informuje, że lista kandydatów przyjętych do klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018 znajduje się na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły. Prosimy Rodziców, którzy dotychczas nie złożyli potwierdzenia woli zapisu dziecka o niezwłoczne zgłoszenie się do sekretariatu szkoły.

Dyrektor Szkoły informuje, że lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018 przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie znajduje się na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły. Prosimy o niezwłoczne potwierdzenie woli zapisu w terminie do 26 maja 2017 r.

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:
– 30 maja 2017 r. o godz.17.00 – kl. IV–VI,
– 31 maja 2017 r. o godz.17.00 – kl. I–III.

Dyrektor Szkoły informuje, że lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie znajduje się na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły.

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

–25 kwietnia 2017 r. (wtorek) o godz.17.00 – kl. IV–VI,

–26 kwietnia 2017 r. (środa) o godz.17.00 – kl. I–III.

Konsultacje społeczne
Projekt dostosowania sieci szkół - przygotowania do konsultacji

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o planowanym rozpoczęciu konsultacji społecznych w zakresie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w związku z wejściem w życie ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe i ustawy Prawo oświatowe.

Więcej informacji >>

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci

ś.p. Stanisława Dudy

wieloletniego nauczyciela naszej Szkoły,

wychowawcy wielu pokoleń skawinian

i nieodżałowanego Kolegi i Przyjaciela

Rodzinie i wszystkim bliskim Zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Hanna Szczerbak
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

– 24 stycznia 2017 r. o godz.17.00 – kl. IV-VI,

– 25 stycznia 2017 r. o godz.17.00 – kl. I-III.

Zebrania w ww. terminach zostaną poprzedzone spotkaniem, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, Rodziców z Kierownikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia- Panem Markiem Marcem, w sprawie wprowadzenia reformy systemu edukacji w Gminie Skawina od roku szkolnego 2017/2018.

1% SPSM

Szanowni Państwo!

Kolejny raz zwracam się do rodziców, przyjaciół i sojuszników szkoły z prośbą o odprowadzenie 1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Do tej pory Państwa wsparcie w kwocie 9282,42 zł pozwoliło doposażyć szkołę w meble do sal językowych oraz sali muzycznej, drukarkę i nagrywarkę DVD do klasopracowni informatycznej, oprogramowanie do tablic multimedialnych do matematyki i przyrody, białą tablicę bezpyłową do sali lekcyjnej, książki do biblioteki szkolnej, laptopa oraz rolety do sal lekcyjnych. Lista potrzeb pozostaje jednak otwarta.

W celu materialnego wsparcia Szkoły proszę o wpisanie w zeznaniu PIT nr KRS 0000052078, a jako cel szczegółowy Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie.

Można także skorzystać z programu do rozliczeń PIT na stronie: https://www.eopp.pl/pit/spsm

Hanna Szczerbak
Dyrektor Szkoły

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

– 22 listopada 2016 r. o godz. 17.00 (wtorek) – kl. IV–VI oraz kl. IIIe

– 23 listopada 2016 r. o godz. 17.00 (środa) – kl. I–III.

WARSZTATY LOGOPEDYCZNE
Drodzy Rodzice, Opiekunowie uczniów klas pierwszych!

Serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców, Opiekunów uczniów klas pierwszych do wzięcia udziałuw bezpłatnych warsztatach logopedycznych organizowanych w naszej szkole.

Warsztaty zostaną poprowadzone w małych grupkach, w formie zabaw i umożliwią Państwu zapoznanie się z praktycznym wymiarem ćwiczeń logopedycznych. Szczególnie mile widziani są Rodzice dzieci objętych terapią logopedyczną.

Spotkanie odbędzie się 23.11. o godz. 15.30.

Zapisy przyjmujemy drogą mailową, osobiście u logopedy szkolnego lub wychowawców (do 14.11.).


Logopeda szkolny
Marta Gabryelczak
3. piętro, gabinet „Logopeda”

martagabryelczak@wp.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Nasza szkoła przystąpiła do kontynuacji projektu „Nasza szkoła strefą ciszy”. W ramach projektu w roku szkolnym 2016/2017, pośród innych działań na rzecz walki z hałasem, zbieramy fundusze na zakup urządzenia do pomiaru i ostrzegania przed nadmiernym hałasem – Elektroniczne ucho.

W czasie poszukiwania wsparcia finansowego dla projektu naszej szkoły znalazł się także udział w konkursie Społecznik 2.0. Pomysłodawcą, właścicielem projektu Społecznik 2.0 oraz sponsorem nagród w konkursach jest Spółdzielcza Grupa Bankowa. Czyli SGB-Bank SA oraz ponad 200 Banków Spółdzielczych działających w całej Polsce. http://spolecznik20.pl/pages/spolecznik-2-0

Prosimy wszystkich o wsparcie głosami na stronie :http://www.spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/864 dla naszego szkolnego pomysłu. Wystarczy się zarejestrować i oddać głos. Można to zrobić do 07.11.2016. ilość głosów zdecyduje czy dostaniemy się do drugiego etapu czyli czołówki konkursowej. Prosimy o wsparcie.

Samorząd Uczniowski

Skawina, dn. 11.10.2016 r.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, że w dniu 19 października 2016 r.środa, o godz. 17.00 odbędzie się UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH. W tym dniu uczniowie klas pierwszych nie mają zajęć lekcyjnych, przychodzą tylko na uroczystość Ślubowania.

Skawina, 04.10.2016 r.

UWAGA!

Uczniowie mieszkający na osiedlu Awaryjnym (bloki), od października będą odjeżdżali do szkoły i przyjeżdżali ze szkoły korzystając z przystanku autobusowego przy osiedlu o godz. 7.00 lub o godz. 10.10, nie przechodzą po pasach na drugą stronę drogi krajowej 44.

Również uczniowie mieszkający przy ul. Sąsiedzkiej, ul. Hutników i Borku Szlacheckiego będą odjeżdżali do szkoły i przyjeżdżali ze szkoły z przystanku autobusowego o godz. 7.00 lub o godz. 10.10, nie przechodzą na drugą stronę, na pętlę autobusową. Proszę o punktualne przyjście na przystanek autobusowy.

Skawina, dn. 08.09.2016r.

KOMUNIKAT

W dniach 13, 14 września 2016 r. w godz. 16.30 - 19.00 będą przyjmowane zamówienia na mundurki szkolne w sali świetlicy szkoły.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Ceny: T-shirt 20 zł.

kamizelka 45 zł.

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

– 13 września 2016 r. o godz.17.00 – kl. IV–VI,

– 14 września 2016 r. o godz.17.00 – kl. I–III.

Skawina, dn. 24.08.2016 r.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły zaprasza Rodziców dzieci, które rozpoczną spełnianie obowiązku przedszkolnego w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie na zebranie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2016 r. – wtorek, o godz. 10.00 w sali oddziału przedszkolnego

Wyprawka ucznia klasy pierwszej

rok szkolny 2016/2017

- lekki tornister,

- piórnik z wyposażeniem: ołówek (2 szt.), temperówka, gumka do mazania, linijka, kredki ołówkowe, pióro,

- kredki woskowe i pastele,

- obuwie do szkoły na zmianę oraz worek na obuwie,

- strój gimnastyczny - biała koszulka, krótkie spodenki gimnastyczne, obuwie sportowe z jasną podeszwą,

- worek na strój,

- 2 zeszyty w linie (najlepiej kolorowe) – 16 kartek,

- 2 zeszyty w kratkę – 16 kartek,

- 1 zeszyt w kratkę do korespondencji z rodzicami – dzienniczek ucznia (32 kartki),

- 2 tekturowe teczki z gumką ,

- patyczki,

- nożyczki z zabezpieczonymi, zaokrąglonymi końcami,

- klej w sztyfcie,

- papier kolorowy,

- ryza papieru ksero,

- farby plakatowe, pędzle zarówno z cienkim, jak i grubym włosiem,

- plastelina,

- blok rysunkowy, blok z kolorowymi kartkami (duży i mały), blok techniczny.

Na pierwszej stronie dzienniczka proszę wpisać imiona i nazwisko ucznia, adres, numer pesel, telefony kontaktowe, nazwiska osób upoważnionych do odbioru dziecka.

Dzienniczek i zeszyty powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka na zewnątrz okładki.

Wychowawcy klas pierwszych

KOMUNIKAT

W dniach 29, 30, 31 sierpnia 2016 r. w godz. 9.00 - 13.30 oraz 1 września od godz. 8.00 - 17.00 będą przyjmowane zamówienia na mundurki szkolne.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Ceny:
T-shirt 20 zł.
Kamizelka 45 zł.

DRODZY RODZICE!

Dyrektor Szkoły apeluje do wszystkich osób kierujących pojazdami samochodowymi o nieparkowanie i niewykonywanie manewrów zawracania na drodze ewakuacyjnej ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa uczniów.

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Hanna Szczerbak

 

2015/2016

 

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

–31 maja 2016 r. o godz.17.00– kl. IV–VI,

–1 czerwca 2016 r. o godz.17.00– kl. I–III.

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

-19 kwietnia 2016 r. o godz.17.00- kl. IV-VI,

-20 kwietnia 2016 r. o godz.17.00- kl. I-III.

 

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Hanna Szczerbak

Kilometry dobra...

W dniach 18 - 20 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie odbędzie się zbiórka pieniędzy. Będzie miała ona na celu utworzenie Funduszu Stypendialnego im. Św. Alojzego Guanella dla zdolnej młodzieży z terenu Miasta i Gminy Skawina.

Stypendia będą przyznawane w trzech kategoriach: nauka, sport oraz kultura i sztuka. W 2016 roku planowane jest przyznanie 9 stypendiów.

Prosimy o wsparcie tej wspaniałej inicjatywy.

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Hanna Szczerbak

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie informuje, że na podstawie informacji uzyskanej od koordynatora dowozu uczniów do szkół, decyzją Kierownika WEZiK od dnia 3 lutego 2016 r. wprowadza się zmiany w przebiegu trasy autobusu szkolnego dowożącego uczniów z osiedla Rzepnik i ulicy Torowej do Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie.

Zgodnie z przyjętym rozwiązaniem, uczniowie będą korzystać z wyznaczonych wcześniej przystanków tylko przy ulicach: Krakowskiej, Zielonej oraz Torowej.

1% SPSM
Prośba o wsparcie

Kolejny raz zwracam się do Rodziców, Przyjaciół i Sojuszników Szkoły z prośbą o odprowadzenie
1% podatku na rzecz Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Do tej pory Państwa wsparcie w kwocie 9282,42 zł pozwoliło doposażyć szkołę w meble do sal językowych oraz sali muzycznej, drukarkę i nagrywarkę DVD do klasopracowni informatycznej, oprogramowanie do tablic multimedialnych do matematyki i przyrody, białą tablicę bezpyłową do sali lekcyjnej, książki do biblioteki szkolnej, laptopa, rolety do sal lekcyjnych oraz wiele innych, potrzebnych w procesie kształcenia środków dydaktycznych.

Jeśli kolejny raz zechcą Państwo wesprzeć Szkołę proszę o wpisanie w zeznaniu PIT nr KRS 0000052078, a jako cel szczegółowy Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie.

Można także skorzystać z programu do rozliczeń PIT na stronie: https://www.eopp.pl/pit/spsm

Z wyrazami szacunku
Hanna Szczerbak
Dyrektor Szkoły

Ferie zimowe:  18.01.2016 r. - 31.01.2016 r.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły informuje, że w dniu 3 lutego 2016 r. (środa) następuje zmiana w harmonogramie pracy szkoły

więcej informacji >>

Próbny sprawdzian klas VI: 17 lutego 2016 r.

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”,
które odbędą się w dniach:

–15 marca 2016 r. o godz.17.00 kl. IV–VI,

–16 marca 2016 r. o godz.17.00 – kl. I–III.

KOMUNIKAT

W dniach 12 i 13 stycznia 2016 r. w godz.16.30 – 18.30 będą przyjmowane zamówienia na mundurki szkolne.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Ceny:
T-shirt 20 zł.
Kamizelka 45 zł.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że z uwagi na niskie temperatury panujące na zewnątrz, zajęcia na krytej pływalni zostają odwołane w dniach:
5 stycznia (wtorek) i 7 stycznia (czwartek) 2016 r.

Uczniowie będą mieli zajęcia wychowania fizycznego zorganizowane w salach gimnastycznych.

Skawina, 4 stycznia 2016 r.

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców wraz z wychowawcami klas na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

-12 stycznia 2016 r. o godz.17.00- kl. IV-VI,

-13 stycznia 2016 r. o godz.17.00- kl. I-III.

Spotkania z wychowawcami zostaną poprzedzone prelekcją pt. „Nowe substancje psychoaktywne - dopalacze”, przygotowaną przez Centrum Szkoleń Profilaktycznych Edukator” z siedzibą w Krakowie.

Prelekcja odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w szkoleniu.

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Hanna Szczerbak

ZAPROSZENIE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców, Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza na prelekcję dt. zapobieganiu problemom dzieci i młodzieży, wynikającym ze zjawiska cyberprzemocy.

Prelekcja odbędzie się 17 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 16.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, bezpośrednio przed zebraniami klasowymi.
Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w szkoleniu.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie jest uczestnikiem projektu „BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA W GMINIE SKAWINA”. Realizatorem projektu jest Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej w Skawinie, a beneficjentem Gmina Skawina.
Celem projektu jest:

 • wyposażenie uczestników zajęć (nauczycieli, rodziców i uczniów) w wiedzę i osobiste kompetencje, ułatwiające aktywne korzystanie z przestrzeni wirtualnej oraz reagowanie w sytuacji kryzysu spowodowanego przemocą rówieśniczą, a także reagowaniu w sytuacjach kryzysowych;
 • wzbudzenie motywacji i zainspirowanie uczestników zajęć do korzystania z mediów cyfrowych oraz komunikacji opartej na relacjach wolnych od zachowań przemocowych;
 • wyposażenie uczestników zajęć w kompetencje potrzebne do identyfikacji zagrożenia związanego z przemocą rówieśniczą, cyberprzemocą oraz umiejętności związane z radzeniem sobie w takich sytuacjach.

Projekt przewiduje prelekcję dla rodziców dotyczącą ww. tematyki, szkolenie dla nauczycieli oraz dwugodzinne warsztaty dla uczniów klas V i VI.

Dyrektor Szkoły
Hanna Szczerbak

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza rodziców na „DNI OTWARTE”, które odbędą się w dniach:

– 17 listopada 2015 r. o godz.16.30 – kl. IV – VI,

– 18 listopada 2015 r. o godz.17.00 – kl. I – III.

Spotkania z wychowawcami w dniu 17 listopada 2015 r. zostaną poprzedzone prelekcją dt. zapobieganiu problemom dzieci i młodzieży, wynikającym ze zjawiska cyberprzemocy.

Prelekcja odbędzie się o godz. 16.30 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Uwaga!

W celu poprawy warunków bezpieczeństwa w obrębie wewnętrznych dróg komunikacyjnych szkoły –
od 3 listopada br. wprowadza się zapowiadany system kart parkingowych

Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem w tej sprawie – na tablicy ogłoszeń oraz drzwiach wejściowych.

IX Gminna Olimpiada Języka Angielskiego

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina do wzięcia udziału w IX Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem zostały dostarczone do wszystkich szkół.

Przypominamy o potwierdzeniu udziału szkoły w konkursie najpóźniej do dnia 20 października 2015 r. (włącznie) – w wybranej formie:
telefonicznie 12 276 18 82,
faxem 12 291 10 72,
drogą elektroniczną na adres abartyzel@interia.pl

Etap szkolny olimpiady odbędzie się
w dniu 18 listopada 2015 r.

[Zakres materiału >>]

Drodzy Rodzice!

Dyrektor Szkoły serdecznie zaprasza na pierwsze w roku szkolnym 2015/2016 „DNI OTWARTE” w terminach:
– 8 września 2015 r. – kl. IV–VI (wtorek),
– 9 września 2015 r. – kl. I–III (środa).

Rozpoczną się one w sali gimnastycznej (dużej) o godz. 17.00 spotkaniem Dyrektora z Rodzicami i Wychowawcami.

Temat spotkania: Bezpieczeństwo uczniów.

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły zawiadamia, że w związku z remontem nawierzchni ul. Przemysłowej, autobus szkolny będzie zatrzymywał się na przystanku przy ul. Studzińskiego oraz na przystanku przy ul. Zielonej. Zaleca się, aby uczniowie zamieszkali przy ul. Nad Wodą oraz przy ul. Polnej oczekiwali na przyjazd autobusu na przystanku przy ul. Zielonej. Dowóz dzieci z ul. Torowej bez zmian.

KOMUNIKAT

W dniach 28, 31 sierpnia 2015 r. w godz. 8.00 – 13.00 oraz 1 września 2015 r. w godz. 8.00 – 17.00 w sali nr 22 będą przyjmowane zamówienia na mundurki szkolne.

Ceny: T-shirt 20 zł.

Kamizelka 45 zł.

Dyrektor Szkoły zaprasza Rodziców dzieci, które rozpoczną spełnianie obowiązku przedszkolnego w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie na zebranie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2015 r. – środa, o godz. 11.00 w sali oddziału przedszkolnego.

Dyrektor Szkoły informuje, że listy dzieci przyjętych do klas pierwszych na rok szk. 2015/2016 znajdują się na tablicy ogłoszeń w holu szkoły.

DRODZY RODZICE!

Dyrektor Szkoły apeluje do wszystkich osób kierujących pojazdami samochodowymi o nieparkowanie i niewykonywanie manewrów zawracania na drodze ewakuacyjnej ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa uczniów.

Dyrektor Szkoły
mgr inż. Hanna Szczerbak

Logopeda to specjalista zajmujący się profilaktyką, diagnozą i terapią zaburzeń mowy.

Terapią logopedyczną na terenie szkoły zajmuje się mgr Marta Gabryelczak.

więcej >>

 

2014/2015

 

Dyrektor Szkoły informuje, że listy rekrutacyjne uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2014/2015 znajdują się na tablicy ogłoszeń w budynku Szkoły przy ul. Korabnickiej 19.

Logopeda to specjalista zajmujący się profilaktyką, diagnozą i terapią zaburzeń mowy.

Terapią logopedyczną na terenie szkoły zajmuje się mgr Anna Mazur.

więcej >>

 

 

 

2013/2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Skawinie

serdecznie zapraszają
rodziców uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Skawinie do udziału w spotkaniu

z udziałem sędzi
Anny Marii Wesołowskiej

„Bezpieczna placówka oświatowa – rola rodzica i nauczyciela”

wiecej informacji >>

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4 – 6 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina do wzięcia udziału w VII Gminnej Olimpiadzie Języka Angielskiego organizowanej przez naszą szkołę. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem zostały posłane do wszystkich szkół.

Przypominamy o potwierdzeniu udziału szkoły w konkursie najpóźniej do dnia 31 października 2013 r. (włącznie) – w wybranej formie:

telefonicznie 012 276 18 82,

faxem 012 291 10 72,

drogą elektroniczną na adres szkoły szkola@sp1.skawina.com.pl

Etap szkolny olimpiady odbędzie się w dniu 28 listopada 2013 r.

Regulamin Olimpiady >>

 

 

 

 

 

 

Dobry człowiek jest jak małe światełko.
Wędruje poprzez mroki naszego świata
i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.

Phil Bosmans

Z żalem i bólem informujemy,
że w dniu 26 września 2013 r. odeszła od nas
nasza Przyjaciółka, Koleżanka i wieloletni pracownik Szkoły

Ś.P. Lidia Bolek

Była dla nas jak gwiazda z nieba, która rozjaśniała szarą codzienność każdego dnia,
zawsze radosna, uśmiechnięta
zarażała wszystkich swoim optymizmem.
Miała wiarę i nadzieję tak wielką,
że można byłoby obdzielić nią pół świata.
Zawsze serdeczna, szczera i ciepła, skora do pomocy,
niejednokrotnie pozwalała nam doświadczyć dobra, które miała w sercu.
Tym bardziej trudno nam powiedzieć „Żegnaj”.

Dlatego Lidziu śpij spokojnie, a w naszych sercach pozostaniesz na zawsze.

Dyrektor,
Grono Pedagogiczne
i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie

 

 

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 17 sierpnia 2013 r.

zmarł

Pan Mirosław Góralski

Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Skawinie

społecznik, zawsze zaangażowany w życie Szkoły,
człowiek wielkiego serca i skromności, ciepły i życzliwy.

Rodzinie i wszystkim bliskim Zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

W imieniu Społeczności Szkolnej
Hanna Szczerbak

Dyrektor Szkoły

 

2012/2013

 

Koniec roku szkolnego 2013 w Szkole Podstawowej nr 1
– czas na wakacje!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie pragnie serdecznie podziękować:

 • Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II – Korabniki
  oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Polance Hallera,
 • firmie ZELPiG S.C. Piotr Pietrzko, Grzegorz Pietrzko,
 • Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Skawinie,
 • Pogotowiu Gazowemu,
 • Miejskiemu Zakładowi Usługowemu w Skawinie

za nieocenioną pomoc podczas likwidacji szkód powstałych w wyniku podtopienia pomieszczeń szkolnych spowodowanych ulewnymi deszczami, które miały miejsce w Skawinie 11 czerwca 2013 r.

Podjęcie błyskawicznej i skutecznej akcji ratunkowej ukazało wysoką sprawność
ww. Służb oraz ich życzliwość i zrozumienie dla potrzeb szkoły w sytuacji kryzysowej.

Z wyrazami uznania i podziękowania

Hanna Szczerbak

Wczoraj przedszkolak, dziś uczeń Szkoły Podstawowej nr 1

Turniej piłkarski klas szóstych z okazji Dnia Dziecka

Sukcesy szkolnych sportowców

Finał Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego
oraz międzyszkolnych konkursów artystycznych
w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie

Pasowanie na czytelnika

Wiosenny konkurs recytatorski

Promocja zdrowia w świetlicy szkolnej …

Kochaj, szanuj, pomagaj!
W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w kwietniu 2013 r. Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie odwiedziła pani weterynarz Anna Jasińska …

Wojewódzki konkurs plastyczno-językowy „Bohaterowie naszych książek i filmów w krajach europejskich”.

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU MUZYCZNEGO pt. „Gwiazdy polskiej piosenki” i GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. „Gwiazdy we wszechświecie ”

MAŁOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM I INDYWIDUALNYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dnia 10 kwietnia 2013 r. odbyło się w Skawinie spotkanie zatytułowane „Salon Sześciolatków” zorganizowane z inicjatywy Małopolskiego Kuratora Oświaty pana Aleksandra Palczewskiego, a pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Adama Najdera.

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 – MIKOŁAJA KOPERNIKA

„Jestem wyjątkowy”

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim

Autorskie spotkanie w „Jedynce”

FINALISTA ETAPU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU „MAM 6 LAT” W KATEGORII „MAM 6 LAT I POTRAFIĘ”

W środę 27 lutego w naszej szkole odbył się apel klas 1–3 w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, który poświęcony był tematyce zdrowia. więcej>>

„GWIAZDY WE WSZECHŚWIECIE”
GMINNY KONKURS MUZYCZNO – PLASTYCZNY
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS IV-VI

Warsztaty origami w naszej szkole

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 1

KOMUNIKAT

Informujemy, że od dnia 28 stycznia 2013 r. do końca roku szkolnego będzie prowadzona na terenie szkoły zbiórka makulatury. Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do udziału w tej akcji.

,,Choinkowe Dekoracje 2012'' - sukces uczennic z klasy Vd

Koło plastyczne dla uczniów klas I-III

Sukces uczniów klasy IIc w Wojewódzkim Konkursie Rękodzieła Artystycznego pt.: "Jesienne drzewo"

Król Kazimierz Wielki w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie

Śniadaniowa klasa w Jedynce

Wizyta kotów w klasie IIc

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami
XIII EDYCJI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
PODGÓRSKIE DYKTANDO
organizowanego przez Dom Kultury Podgórze w Krakowie:

II miejsce: MAGDALENA RYBARCZYK, kl. 5d - 46p

Wyróżnienie: ANASTAZJA SPÓLNIK , kl. 5d - 44 p.

Wyróżnienie: KAROL STRAMA, kl. 5d - 44p.

Wyróżnienie: MIKOŁAJ MARCINOWSKI, kl. 6b - 42p.

GRATULUJEMY!!!

 

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 1 po raz trzeci, wzięła udział w konkursie ,,Odblaskowa szkoła"...

Ślubowanie klas pierwszych

Edukacja, wychowanie, integracja i dobra zabawa, czyli . ciekawe praktyki z profilaktyki

Akcje profilaktyczne: "Śniadaniowa Klasa" oraz "Zdrowo Najedzeni" w SP1

Relacja i zdjęcia z pikniku "Jesienne Spotkanie z Jedynką" i XIII Biegu Sztafetowego

Dziękujemy sponsorom XIII Biegu Sztafetowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

Dziękujemy Rodzicom

Wyniki XIII Biegu Sztafetowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

Pedagogizacja rodziców rok szkolny 2012/2013

Edukacja regionalna w SP1

Relacja z wizyty gości z czeskich Roztok w Skawinie

Uczniowie Jedynki na 5 miejscu w Polsce

Papieskie puzzle w Szkole Podstawowej nr 1

Akcja Sprzątania Świata w Szkole Podstawowej nr 1

Sukces uczniów SP 1 na IV Sportowej Olimpiadzie Młodzieży w Monachium

Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW. Rok szkolny 2012/2013

2010/2011

W roku szkolnym 2010/2011 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Skawinie już po raz czwarty była organizatorem Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego.

Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie.

Konkurs literacko-plastyczny "Zaczytana Zakładka"

JASEŁKA 2010

2009/2010

BAŚNIOWE SPOTKANIA Powitanie uczniów klas pierwszych 19 i 20 maja podczas dni otwartych gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych pierwszoklasistów: sześcio i siedmiolatków, którzy przybyli z rodzicami. więcej >>

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY ROZUMIEM, CO CZYTAM ROK 2010 ROKIEM FRYDERYKA CHOPINA więcej >>

W dniu 12 kwietnia 2010 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie oddali hołd minutą ciszy ofiarom tragicznej katastrofy prezydenckiego samolotu. więcej >>

Kiermasz wielkanocny więcej >>

55 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski więcej >>

Finał Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego oraz Gminnego Konkursu Plastycznego 2010 r. więcej >>

Miło nam zakomunikować, że dwie uczennice naszej szkoły odniosły wspaniały sukces w międzyszkolnym konkursie ortograficznym więcej >>

Wizyta księdza biskupa Jana Zająca w Jedynce więcej >>

Szkolna drużyna koszykówki chłopców zdobyła tytuł Mistrzów Powiatu Krakowskiego w Koszykówce więcej >>

Pasowanie na czytelnika więcej >>

18 lutego Jedynka uroczyście, zgodnie z wieloletnią tradycją, obchodziła Święto Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika wiecej >>

JA I MÓJ ZAGRANICZNY PRZYJACIEL konkurs literacko - plastyczny wiecej >>

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY BEZPIECZNA JAZDA KARTA ROWEROWA - MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY wiecej >>

JASEŁKA W JEDYNCE 13 i 14 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w sali teatralnej kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie przedstawili przygotowywaną od wielu miesięcy inscenizację jasełek. więcej >>

Mikołajki w Jedynce więcej >>

Uczniowie klas 2a i 2d brali udział w akcji pt. "Ożywić pola" organizowanej przez redakcję "Łowcy Polskiego" oraz Koła Łowieckiego "Leśnik", którą realizowano w ramach programu Natura 2000. więcej >>

"Spotkanie z Autorem" W ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom" , promującej głośne czytanie, w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie, zorganizowano "Spotkanie z Autorem". więcej >>

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie im. Mikołaja Kopernika przystąpili do realizacji I edycji programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka". więcej >>

"JEDYNKOWE" AKCJE PROFILAKTYCZNE Szkoła Podstawowa nr 1 konsekwentnie od wielu lat podejmuje różnorodne działania profilaktyczne, których zadanie polega na ograniczeniu i zahamowaniu wpływu szkodliwych i niepożądanych zjawisk społecznych na naszych najmłodszych. więcej >>

INTEGRACJA W NASZEJ SZKOLE Początki integracji w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie sięgają roku 2004, kiedy to uruchomiliśmy pierwszy oddział integracyjny. Rozpoczęli wówczas naukę, obok uczniów pełnosprawnych, uczniowie z orzeczeniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. więcej >>

Ślubowali mądrzy, pracowici i sumienni. 23. 10. br. w pięknie odmalowanej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, zebrali się pod opieką swoich wychowawców ( pani Bogusławy Cory, Danuty Teresy Guni,Małgorzaty Skorus, Eweliny Urbanek-Traciak i Lucyny Tomczyk ) uczniowie klas pierwszych, aby złożyć uroczyste ślubowanie. więcej >>

JESIENNE SPOTKANIE Z JEDYNKĄ Całkiem niedawno, w piątek 23 października 2009 r. Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała kolejną edycję pikniku "Jesienne spotkanie z Jedynką". Impreza ta służy integrowaniu szkolnego środowiska, czyli nauczycieli, dzieci i ich rodziców... więcej >>

WARSZTATY "TERAZ JUŻ WIEM"
Szkoła Podstawowa nr 1 konsekwentnie od wielu lat podejmuje różnorodne działania profilaktyczne, których zadanie polega na ograniczeniu i zahamowaniu wpływu szkodliwych i niepożądanych zjawisk społecznych na naszych najmłodszych.
więcej >>

2008/2009

Dziękujemy
Sponsorom XI Ulicznego Biegu Sztafetowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina więcej >>

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU" NASZA SZKOŁA W UE" więcej >>

Projekt Ekoska@wina Od lutego 2009 roku nasza szkoła bierze udział w projekcie dotyczącym ochrony lokalnego środowiska, finansowanym ze środków pochodzących z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych ... więcej>>

Pluszowy Miś, od ponad 100 lat jest ulubionym towarzyszem dzieci na całym świecie. Któż nie zna Misia Uszatka, Kubusia Puchatka czy Misia Paddingtona. Misie są bohaterami książek i filmów, a także ulubionymi przytulankami. Pamiętając o tej niezwykłej funkcji pluszaków, 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia połączony z akcją "Cała Polska czyta dzieciom". więcej >>

Niedawno, 25 października, nasza Szkoła obchodziła swoje 45-te urodziny. Prawie pół wieku minęło odkąd "Jedynka" zaczęła funkcjonować i współtworzyć historię Skawiny. więcej>>

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl