Bieg Sztafetowy

 

Uliczny Bieg Sztafetowy odbył się po raz pierwszy w 1999 r. z inicjatywy dyrektora szkoły mgr inż. Hanny Szczerbak i nauczyciela wychowania fizycznego mgr Adama Mrowca.

Od tego momentu Uliczny Bieg Sztafetowy wrósł w kalendarz imprez szkolnych i organizowany jest corocznie w maju. W biegu biorą udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie Miasta i Gminy Skawina, jak również z zaprzyjaźnionych krakowskich szkół. Impreza ta ma na celu upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży sportu i zdrowego trybu życia.

 

Laureaci XIII Biegu Sztafetowego
13 października 2012 r.

SZKOŁY PODSTAWOWE:
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
2. Szkoła Podstawowa w Mogilanach
3. Szkoła Podstawowa w Rzozowie

GIMNAZJA:
1. Gimnazjum nr 1 w Skawinie
2. Gimnazjum Katolickie w Skawinie
3. Gimnazjum nr 2 w Skawinie

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
1. Liceum Ogólnokształcące w Skawinie
2. Liceum Katolickie w Skawinie
3. Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Skawinie

SOJUSZNICY SZKOŁY:
1. Ratownicy basenu "Camena" CKiS w Skawinie
2. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina II
3. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie

Więcej informacji i zdjęcia >>

 

XII Uliczny Bieg Sztafetowy
o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

5 października 2010 r., we wtorek, odbył się już XII Uliczny Bieg Sztafetowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Impreza ta zyskała sobie z biegiem lat dużą popularność w lokalnym środowisku, gdyż stoi na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Zasługa to zespołu wuefistów Szkoły Podstawowej nr 1, którzy niezwykle profesjonalnie, co roku, przygotowują cały Bieg. Na wyróżnienie zasługuje także przedstawiciel rodziców pan Janusz Morawski, który z niezwykłym zaangażowaniem pomagał w tworzeniu tego przedsięwzięcia.
W Ulicznym Biegu Sztafetowym wzięło udział dwanaście szkół podstawowych, pięć gimnazjów i trzy szkoły ponadgimnazjalne z całej Gminy, które pobiegły w sześcioosobowych drużynach. W obecnej edycji dołączyła także drużyna uczniów z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego - z czeskich Roztok. Nie zabrakło też dorosłych zawodników. Swoje drużyny tradycyjnie już wystawili ratownicy z Centrum Kultury i Sportu oraz nauczyciele. Nowością był natomiast sojusz rodziców i absolwentów Jedynki. Sojusz niezwykle zresztą szczęśliwy, gdyż właśnie ta drużyna okazała się najszybsza w swojej kategorii. Warto w tym miejscu wymienić wszystkich triumfatorów imprezy.

SZKOŁY PODSTAWOWE
1. SP Mogilny
2. SP nr 2 Skawina
3. SP nr 1 Skawina

GIMNAZJA
1. Gimnazjum nr 1 Skawina
2. Gimnazjum nr 2 Skawina
3. Zespół Placówek Edukacyjno - Opiekuńczo - Wychowawczych w Wielkich Drogach

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
1. Zespół Szkół Ogólnokształcących
2. Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych
3. Zespół Katolickich Szkół

SOJUSZNICY I PRZYJACIELE
1. Rodzice i Absolwenci SP nr 1
2. Ratownicy CKiS
3. Nauczyciele z wszystkich szkół

Wszyscy zwycięzcy udekorowani zostali medalami, dostali również efektowne puchary przygotowane przez Centrum Kultury i Sportu. Natomiast każdy z uczestników został nagrodzony atrakcyjnymi nagrodami, na które wyłożyli środki niezwykle hojni i liczni sponsorzy. Zawodników oklaskiwała publiczność złożona z uczniów Jedynki oraz mieszkańców miasta, a także honorowych gości: burmistrza miasta, pana Adama Najdera, Kierownika Wydziału Edukacji Zdrowia i Kultury pana Pawła Kolasy, dyrektora Centrum Kultury i Sportu pana Janusza Bysiny oraz przedstawicieli rady miejskiej, sponsorów, rodziców i sojuszników szkoły.
Wspólne bieganie jest znakomitą okazją do promowania w Skawinie zdrowego
i aktywnego trybu życia jako wartości, którą należy szanować i pielęgnować, propagowania atrakcyjnych zachowań młodych ludzi.

Zobacz fotorelację

 

XI Uliczny Bieg Sztafetowy

XI Uliczny Bieg Sztafetowy już za nami. Były to z pewnością zawody najlepiej zorganizowane, a zarazem najliczniejsze pod względem liczby uczestników ze wszystkich dotychczasowych. W tegorocznym biegu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina wzięło udział aż 114 dzieci z całej gminy oraz 18 dorosłych. Wystarczy powiedzieć, że w Biegu uczestniczyło kilkanaście szkół podstawowych, kilka gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz trzy dorosłe drużyny: ratowników, rodziców i nauczycieli reprezentujących kilka różnych szkół naszego miasta.
Bieg tradycyjnie zaczynał i kończył się przy bramie Szkoły Podstawowej nr 1. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał sam Burmistrz Pan Adam Najder. Trasa wiodła ulicami Skawiny, alejkami parku miejskiego i liczyła 3 kilometry długości. Kibice emocjonujący się zmaganiami biegaczy dopingowali swoich faworytów na całej trasie biegu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Policja oraz Straż Miejska, a opiekę medyczną zapewniła Służba Maltańska.
Warto w tym miejscu wymienić triumfatorów imprezy. Zwycięzcami biegu
w kategorii szkół podstawowych okazała się drużyna gospodarzy, która wyprzedziła SP Zelczyna oraz SP Rzozów. Natomiast wśród szkół gimnazjalnych triumfowało Gimnazjum
nr 1, na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 2, a na trzecim i czwartym kolejno Zespół Katolickich Szkół i przedstawiciele Radziszowa. Skawińskie Liceum Ogólnokształcące okazało się szybsze od zespołu Szkół Techniczno - Ekonomicznych,
a ratownicy, mimo że biegli w czepkach i pływackich okularach, pokonali zespoły rodziców
i nauczycieli.
Wszyscy zwycięzcy udekorowani zostali medalami ufundowanymi przez Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka", dostali również efektowne puchary przygotowane przez Centrum Kultury i Sportu. Atrakcyjne nagrody rzeczowe, na które wyłożyli środki niezwykle hojni
i liczni w tym roku sponsorzy, wręczyli m.in. Pan Burmistrz Adam Najder oraz piłkarz Legii Warszawa Pan Piotr Giza. Zwycięzców oklaskiwała liczna publiczność oraz honorowi goście: przedstawiciele rady miejskiej, sponsorów, rodziców i sojuszników szkoły.
Dziękujemy wszystkim hojnym sponsorom oraz mieszkańcom naszego miasta, którzy zechcieli dopingować młodych uczestników i z wyrozumiałością przyjęli chwilowe utrudnienia w ruchu ulicznym. A zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejny zawody już za rok.

Zwycięzcy BIEGU SZTAFETOWEGO w 2009 r.

- w kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
- w kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 w Skawinie
- w kategorii szkół średnich: Liceum Ogólnokształcące w Skawine
- w kategotii Sojusznicy Szkoły: Ratownicy CKiS

zobacz fotorelację (cz. I)
zobacz fotorelację (cz. II)

Zwycięzcy BIEGU SZTAFETOWEGO w 2008 r.

- w kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa w Mogilanach
- w kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 w Skawinie
- w kategorii szkół średnich: Liceum Ogólnokształcące w Skawine

(zobacz zdjęcia)

Zwycięzcy BIEGU SZTAFETOWEGO w 2007 r.

- w kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
- w kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 w Skawinie
- w kategorii szkół średnich: Liceum Ogólnokształcące w Skawine

(zobacz fotoreportaż - zdjęcia zamieszczamy dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Skrzybalskiego/Studio Profil)

Zwycięzcy BIEGU SZTAFETOWEGO w 2006 r.

[fotoreportaż >>]

- w kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
- w kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 w Skawinie
- w kategorii szkół średnich: Liceum Ogólnokształcące w Skawine

Zwycięzcy BIEGU SZTAFETOWEGO w 2005 r.

[fotoreportaż >>]

- w kategorii szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
- w kategorii szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 w Skawinie
- w kategorii szkół średnich: Liceum Ogólnokształcące w Skawine

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl