Piknik "Jesienne spotkanie z Jedynką"

 

13 października 2012 r.
IV JESIENNE SPOTKANIE Z JEDYNKĄ

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie była organizatorem rodzinnego pikniku "Jesienne spotkanie z Jedynką", który odbył się 13 października 2012 r. w pięknej, jesiennej scenerii Parku Miejskiego. Impreza organizowana z ogromnym rozmachem i zaangażowaniem jest formą otwarcia się środowiska szkolnego na całą społeczność naszego miasta, służy integrowaniu się nauczycieli, rodziców oraz uczniów, jest wspaniałą okazją do spotkań na gruncie pozaszkolnym z zaproszonymi gośćmi, sojusznikami, przyjaciółmi i pracownikami szkoły.

Mimo iż tegorocznemu spotkaniu nieodłącznie towarzyszyła liczba 13, gdyż impreza odbyła się 13 października, a Bieg Sztafetowy miał swoją XIII edycję, ten wyjątkowy dzień przebiegał we wspaniałej atmosferze, pełnej radości, uśmiechu i zabawy, a całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, o czym świadczy zadowolenie wszystkich uczestników i gości pikniku. Z racji faktu, że impreza odbywała się na otwartym terenie Parku Miejskiego, podjęte zostały ogromne wysiłki, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim obecnym, a w szczególności najmłodszym uczestnikom pikniku. Trasy biegowe zostały zabezpieczone i wyraźnie oznakowane, czujną opiekę zapewniali ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego w Skawinie, a także obecni przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Sprzyjała nam nawet pogoda. Pomimo jesiennej aury z każdą minutą imprezy było coraz cieplej, nie tylko dzięki promieniom słońca, ale również dzięki gorącemu duchowi sportowej rywalizacji oraz żywiołowym występom uczniów, którzy prezentowali na scenie swoje zdolności i osiągnięcia w przeróżnych dziedzinach.

Więcej informacji i zdjęcia >>

23 października 2009 r.
III JESIENNE SPOTKANIE Z JEDYNKĄ

Całkiem niedawno, w piątek 23 października 2009 r. Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała kolejną edycję pikniku Jesienne spotkanie z Jedynką. Impreza ta służy integrowaniu szkolnego środowiska, czyli nauczycieli dzieci i ich rodziców. Jest też doskonałą okazją do spotkań z przebywającymi już na emeryturze nauczycielami, zaproszonymi gośćmi, sojusznikami i przyjaciółmi szkoły. Piknik służy jednak przede wszystkim promowaniu szkoły w lokalnym środowisku poprzez ukazywanie jej bogatego dorobku, wspaniałych osiągnięć i sukcesów. Uczniowie ze wszystkich klas prezentują bowiem swe różnorodne talenty na głównej scenie, sprzedają własne artystyczne dzieła. W atmosferze radości i zabawy realizowane są naprawdę szlachetne cele: zbiórka pieniędzy na najbardziej palące potrzeby szkoły.

W tym roku piknik zaszczycili swoją obecnością: Kierownik Oddziału Kształcenia Specjalnego oraz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Kuratorium Oświaty pani Elżbieta Bzdek, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina pan Adam Najder, Kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury pan Paweł Kolasa, a także przedstawiciele Rady Miejskiej Skawiny
z Przewodniczącym panem Marcin Kuflowskim na czele. Towarzystwo Przyjaciół Skawiny reprezentowali pani Anna Kudela i pan Wacław Skokoń. Goście wzięli czynny udział
w imprezie, gdyż drużyna radnych zagrała mecz piłki nożnej przeciwko reprezentantom szkoły: nauczycielom i rodzicom. Jak się okazało, skawińscy radni stanowią niezwykle zgraną na boisku drużynę, gdyż mecz pewnie wygrali.

Tak jak i w latach poprzednich zaangażowanie uczestników było niezwykłe: rodzice piekli ciasta, ofiarowywali fanty na loterię, z zapałem licytowali na aukcji wybrane przedmioty. A można było zakupić prawdziwe, kolekcjonerskie rarytasy: koszulkę Mistrza Polski w piłce nożnej Wisły Kraków z podpisami zawodników, oraz piłkę, którą rozegrano piknikowy mecz, także z podpisami wszystkich uczestników.

Dzieci napracowały się jednak najwięcej - przygotowały niezwykle bogaty
i różnorodny program artystyczny. Widzowie mogli więc wysłuchać m.in. koncertu skrzypcowego, zobaczyć pokazy tańca i śpiewu oraz przekonać się, że Michael Jackson ma w Jedynce godną następczynię. Program wzbogaciły również krótkie przedstawienia, w tym jedno w języku angielskim. Publiczność gorącymi brawami nagradzała wszystkich wykonawców, dla których były to z pewnością jedne z najważniejszych i najbardziej emocjonujących występów w życiu.

Piknik uatrakcyjniły także prezentacje zaproszonych gości. Policjanci zaprezentowali swój sprzęt. Klub Tańca "Elita" dał pokaz różnych stylów tanecznych, a Klub Kung-fu zachęcał do uprawiania sztuk walki. Swoją dyscyplinę sportową propagowała mistrzyni we freestylu kajakowym, pani Izabela Fidzińska, która obecnie pretenduje do zdobycia tytułu najlepszej zawodniczki świata.

Ale nie tylko na głównej scenie tak wiele się działo. Na wybiegu i boisku szkolnym, znaleźć można było wiele innych atrakcji. Uczniowie prezentowali swoje zwierzątka w Mini zoo, nauczyciele sprzedawali ich prace. Wielkim powodzeniem cieszył się przygotowany przez szkolną kuchnię smakowity bigos i pyszne kiełbaski. Łasuchy mogły skosztować pysznych wypieków i rozgrzać się gorącą herbatą. Dzieci najchętniej zaglądały do parku rozrywki, gdzie mogły się do woli wyhasać.

Piknik jak zwykle okazał się wspaniałą, pełną radości i śmiechu imprezą. Pragniemy podziękować gorąco wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie, za to, że pomimo dość niesprzyjającej aury zdecydowali się być z nami, wspierali nas i szkołę. Dziękujemy!

zobacz fotorelację z pikniku >>

 

6 października 2007 r.
II JESIENNE SPOTKANIE Z JEDYNKĄ

W zdrowym ciele zdrowy duch – to hasło tegorocznego pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie.
Jesienne spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się ślubowaniem klas I, w tym roku
w pięknych mundurkach z logo szkoły pierwszoklasiści przyrzekali uczyć się pilnie i dbać
o honor szkoły. Przyrzeczenie swe składali w obecności dyrektor Hanny Szczerbak i licznie zaproszonych gości. Nowicjuszom życzono wytrwałości w pracy, wielu sukcesów i radości z podjętego trudu, a także by podążając za wzorem patrona szkoły sięgali gwiazd.Tę piękną uroczystość najmłodsi uczniowie okrasili ciekawym programem artystycznym.
Po części oficjalnej rodzice, goście i świeżo pasowani uczniowie przenieśli się na boisko szkolne, gdzie przygotowano stoiska z wytworami artystycznymi uczniów a także pysznościami upieczonymi przez mamy.
Dla próbujących szczęścia zorganizowano loterię fantową z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Przyszli alpiniści mogli wspinać się po murach dmuchanego zamku. Rajdowcy ścigali się na torze gokartowym, a zapędy militarne można było realizować na strzelnicy przygotowanej przez drużynę harcerską, która również zaprezentowała udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Wielką atrakcją okazał się pokaz tresury psów policyjnych. Długie kolejki ustawiały się do stoiska Avonu, gdzie wykonywano na życzenie artystyczne malowidła na twarzy.
Mimo chłodnego dnia na pikniku panowała gorąca atmosfera, do wspólnej zabawy zachęcał między innymi chór nauczycielski powołany na tę okazję. W bogatej ofercie artystycznych pokazów znalazły się tańce i śpiewy młodych talentów, które zachwyciły zebranych, więc nie żałowali gorących braw.
Dla zziębniętych serwowano gorącą herbatę i kawę, smakoszom zaoferowano szkolny bigos i kiełbaski z grilla.
Znakomita zabawa i liczne atrakcje budowały beztroski nastrój z minuty na minutę spotkania, którego gwoździem okazał się mecz między przedstawicielami Rady Miasta
i gospodarzami. Spontaniczny doping rozgrzewał serca wszystkich graczy i kibiców. Zwycięska drużyna gospodarzy wygrany tort przekazała do licytacji, zasilając tym samym kasę pikniku.
Piknik jest formą promocji szkoły oraz okazją do pozyskania życzliwych sponsorów. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na modernizację boisk szkolnych, dlatego jesteśmy wdzięczni wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom, a zebrane pieniądze pomogą nam stworzyć jeszcze lepsze warunki dla rozwoju fizycznego uczniów, bo wszyscy pragniemy, aby nasze dzieci rozwijały się zdrowo i bezpiecznie.

opracowała - mgr Ewa Kozłowska

zobacz zdjęcia z pikniku

 

2 października 2004 r.
I JESIENNE SPOTKANIE Z JEDYNKĄ

Sobotni piknik miał charakter nie tylko rozrywkowy chociaż na brak rozrywek nikt chyba nie mógł narzekać. Przy okazji chcieliśmy zebrać fundusze na na wyposażenie "Ogródka Radości" dla dzieci najmłodszych.

Atrakcje były liczne:
- występy uczniów, którzy na zajęciach pozalekcyjnych przygotowali tańce, piosenki i inscenizacje;
- pokaz sztuk walki;
- występ chóru nauczycieli;
- mecz rodzice - nauczyciele;
- oraz gwóźdź programu - występ pana Andrzeja Sikorowskiego lidera grupy "Pod Budą" (pan Sikorowski wystąpił charytatywnie!)

Było też coś dla ciała: bigos, kiełbasa z grila, ciasto i kawa. Najwyraźniej wszystko było smakowite bo skończyło się wcześniej niż sama impreza.

Wszystko to (albo prawie wszystko) można zobaczyć na zdjęciach. Zapraszamy.

Zdjęcia z pikniku

[zdjęcia wykonali: W. Ściężor, M. Kulawik, Z. Gruca]

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl