„Poprzez słowo i ruch bliżej nam do szkoły”

W dniach 4 i 5 grudnia 2017 r. w ramach projektu „Poprzez słowo i ruch bliżej nam do szkoły” odbyły się lekcje z udziałem dzieci i rodziców z oddziału przedszkolnego przeprowadzone przez szkolnego psychologa/terapeutę SI oraz logopedę.

Lekcje te stanowiły tylko jedno z działań realizowanych w projekcie, którego głównym założeniem jest wdrażanie cyklu zajęć stymulujących rozwój wszystkich funkcji odpowiedzialnych za naukę czytania i pisania. Rodzice mieli okazję przyjrzeć się swoim pociechom w działaniu i przekonać się, że nabywanie umiejętności istotnych dla dobrego startu w szkole może odbywać się w formie zabawy. Co niezwykle ważne, w trakcie zajęć, wykorzystano elementy metody integracji sensorycznej oraz logopedii, których połączenie angażuje wszystkie zmysły i gwarantuje atrakcyjną formę nauki.

Na spotkaniu rodzice zostali wyposażeni w materiały informacyjne.

Bardzo dziękujemy licznie przybyłym za obecność i zainteresowanie :)