Rozstrzygnięcie Konkursu „List do taty” – wyróżnienie dla uczennicy klasy Va Emilii Skop

W dniu 5 października 2017 r. uczennica naszej szkoły Emilia Skop wzięła udział w uroczystym spotkaniu laureatów Małopolskiego Literackiego Konkursu „List do taty”, gdzie odebrała zasłużoną nagrodę.

Konkurs zorganizowała Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorowie oraz ich biura poselskie, zespół TATO. Net Fundacji im. Św. Cyryla i Metodego oraz Rzecznik Praw Dziecka. Na naszym terenie zajmował się nim klub poselski senatora Marka Pęka.

Celem konkursu min. było zainteresowanie senatorów rolą ojców w polskich rodzinach, a w szczególności w życiu i rozwoju emocjonalnym dziecka , propagowanie przykładów dobrego godzenia życia rodzinnego z praca zawodową ojców rodzin oraz zaangażowanie szkół w propagowanie roli ojca w życiu rodziny.

Przygotowaniem do konkursu był przeprowadzony przez polonistę cykl zajęć, których celem było propagowanie przykładów niezastąpionej roli ojca w życiu dziecka, propagowanie jego roli w budowaniu harmonii rodzinnej i procesie wychowawczym dzieci oraz wspieranie odpowiedzialnego ojcostwa. Po zakończeniu zajęć chętni uczniowie napisali listy otwarte do swoich ojców. Zebrane prace zostały przekazane do biura poselskiego senatora Marka Pęka i poddane ocenie Komisji Konkursowej.