Dotarli do finału wojewódzkiego!

W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie pokazali się z jak najlepszej strony w międzyszkolnych zawodach sportowych organizowanych w ramach Igrzysk Dzieci, przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie.

Uczniowie klas III i IV reprezentujący naszą szkołę w drużynowych biegach przełajowych wygrali kolejno zawody gminne, powiatowe i tym samym zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego który został rozegrany w Nowym Targu. W zawodach finałowych wystartowało 17 najlepszych drużyn z województwa małopolskiego. Drużyna w składzie: Alan Bernat, Jakub Jarosz, Dariusz Kamecki, Aleksander Migdał, Oskar Sukta, Piotr Trzyszczyk zajęła wysokie 4 miejsce!

Chłopcy z klas V, VI, VII rozgrywali kolejno turnieje w piłce nożnej. Rywalizacja była zacięta, najpierw nasi chłopcy wygrali turniej gminny i tym samym awansowali do turnieju powiatowego. Zawody zostały rozegrane w Ochojnie, tylko zwycięzca kwalifikował się do półfinału wojewódzkiego, nasza drużyna dzielnie się spisała i awansowała do półfinału.

W półfinale okręgu wielickiego znaleźli się mistrzowie powiatu: wielickiego, miechowskiego, bocheńskiego, proszowickiego oraz SP nr 1 w Skawinie reprezentująca powiat krakowski. Reprezentanci naszej szkoły pokazali się z jak najlepszej strony wygrywając wszystkie mecze. Wielka radość i awans do turnieju finałowego.

7 czerwca 2018 r. w Tymbarku rozegrano turniej najlepszych drużyn w województwie. Ostatecznie SP nr 1 zajęła 6 miejsce. Skład drużyny: Jakub Madej, Dominik Kmiecik, Maciej Bruzda, Krzysztof Malinowski, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Szymon Poskróbek, Piotr Mitka, Dawid Prochwicz, Jakub Podoba, Jakub Górski Warto dodać, że większość zawodników z naszej drużyny to zawodnicy, którzy zostali mistrzem województwa małopolskiego w piłce nożnej halowej w listopadzie ubiegłego roku.

Wszystkim zawodnikom i nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy!fotofotofotofoto

do góry

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl