Zaczytany poranek

24 stycznia 2014 zaczął się dla uczniów kl 1–3 bardzo miłym spotkaniem z panią doktor Jowitą Battek która sama kiedyś była uczennicą naszej szkoły. Spotkanie było tym bardziej sympatyczne, że tym razem nie chodziło o żadne badania, których dzieci na ogół nie lubią, tylko o czytanie bajek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Choć poranek był mroźny, cały chłód zniknął, kiedy pani doktor została przywitana przez swoją byłą wychowawczynię z klasy pierwszej panią Grażynkę Król, wychowawczynię z klasy jeszcze wtedy ósmej, panią Danusię Sieprawską oraz panią dyrektor Hannę Szczerbak, która niewątpliwie przyczyniła się do wyboru zawodu naszego gościa, ucząc biologii – rozbudziła zainteresowanie medycyną.

Pani doktor,opowiedziała dzieciom jak należy zdrowo i bezpiecznie spędzać ferie zimowe. Mówiła o konieczności ruchu na świeżym powietrzu, oraz szkodliwości nadmiernego korzystania z telewizji i gier komputerowych.Dla zobrazowania swoich słów, przeczytała fragment książki pt. ’’O Balbinie, katarze i pierzynie’’. Wszystkie dzieci słuchały,że aż miło i pytały, czy pani doktor nas jeszcze odwiedzi? Powiedziała,że chętnie spotka się ponownie z dziećmi, które tak umieją słuchać.

To jeszcze nie koniec niespodzianek w tym dniu. Odwiedził nas jeszcze jeden miły gość w osobie pani Alfredy Piestrak – emerytowanego nauczyciela naszej szkoły, która uczyła i wychowywała u nas dzieci przez 33 lata. Również i na tym spotkaniu wiele powiedziano o bezpiecznych zabawach zimowych. Pani Ala nagradzała piękne wypowiedzi uczniów książeczkami, zachęcając tym samym do czytania. Na koniec były bajki czytane i mówione z pamięci. Dzieci serdecznie podziękowały gościowi brawami za spotkanie, za bajki i dobre rady, co robić, aby ferie zimowe były bezpieczne i zdrowe.