Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

BAŚNIOWE SPOTKANIA
Powitanie uczniów klas pierwszych

19 i 20 maja podczas dni otwartych gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych pierwszoklasistów: sześcio i siedmiolatków, którzy przybyli z rodzicami.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Hanna Szczerbak, która niezwykle serdecznie powitała przybyłych oraz przedstawiła swoje zastępczynie, szkolnych pedagogów, psychologa, pracowników biblioteki, świetlicy oraz wszystkich wychowawców klas pierwszych. Ponieważ szkoła przywiązuje wielką wagę do budowania wspólnoty i tworzenia szkolnej tradycji, zaprezentowano szkolne mundurki, w których pierwszoklasiści powitają rok szkolny 2010/2011.

Pokazano również bogaty program artystyczny zatytułowany "Baśniowe spotkania" oparty o utwory Hansa Chrystiana Andersena. Wystąpiły dzieci z klasy III c, które przygotowały panie: Renata Wójcie i Bożena Moskwa. Przyszłym pierwszoklasistom, którzy niezwykle uważnie i z dużym przejęciem oglądnęli przedstawienie, zadawano pytania dotyczące baśni, a każdą odpowiedź nagradzano nagrodą rzeczową.

Kolejnymi punktami programu były występ dziewczynek z kółka rytmicznego "Jagódki" z klasy I, prowadzonego przez panią Małgorzatę Skorus oraz wykonanie utworów instrumentalnych "Lato w parku" i "Melodia amerykańska" przez kółko muzyczne pod kierownictwem pani Barbary Milc. Publiczność szczerze zachwycił też żywiołowy występ uczniów klasy III a, którzy, przygotowani przez panią Annę Podobińską, wyśpiewali i odtańczyli przebój Beatlesów. Na koniec zespół wokalno - instrumentalny "Gwiazdki Kopernika", prowadzony przez panią Danutę Marcinowską, pięknie wykonał piosenkę wielogłosową "Bieszczady".

Nie był to jednak koniec atrakcji. Dzieciom i rodzicom pokazano prezentację multimedialną dotyczącą szkoły. Rodzice otrzymali również biuletyn zawierający wszelkie potrzebne im informacje.

Kulminacyjnym punktem programu okazało się jednak zwiedzanie Jedynki. Dla dzieci stanowiło to spore przeżycie - znaleźć się w zupełnie nowym, innym świecie. Nic więc dziwnego, że były bardzo przejęte. Kolorowe i znakomicie wyposażone sale lekcyjne, pracownie komputerowe i sala multimedialna bardzo się im spodobały.

Podczas spotkania rodzice mogli także porozmawiać z nauczycielami oraz innymi pracownikami szkoły, rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przygotowania ich pociech do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Z możliwości tej skwapliwie korzystali, a całe spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy licznie przybyłym przyszłym pierwszoklasistom i ich rodzicom za miłą wizytę. Zapraszamy wszystkich już we wrześniu!