PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Nasi pierwszoklasiści dostąpili w ubiegłą środę tj. 15 maja ogromnego zaszczytu – zostali uroczyście pasowani na czytelników. Maj nieodłącznie kojarzy się w naszym kraju z książka i promowaniem czytelnictwa, które, niestety, z roku na rok wygląda w Polsce coraz gorzej. Tym bardziej cieszy, że młodzi adepci magicznej sztuki czytania wydawali się być pełni zapału, by jak najszybciej zacząć korzystać z bogactw szkolnej biblioteki.

Uroczystość pasowania uświetnili swoim występem uczniowie klasy integracyjnej ze skawińskiego Gimnazjum nr 1, którzy wprowadzili pierwszoklasistów w magiczny świat baśni, ucząc jednocześnie szacunku dla książki. Występ niezwykle podobał się młodym widzom, tak jak i obecnym nauczycielom, którzy w gronie aktorów rozpoznali absolwentów naszej szkoły.

Po szalonym i barwnym występie gimnazjalistów pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie w obecności pani wicedyrektor Olgi Biedrawy. Od tej pory stali się pełnoprawnymi użytkownikami szkolnej biblioteki.

Na zgromadzonych czekała jeszcze jedna atrakcja – wręczenie nagród książkowych dzieciom, które zwyciężyły w szkolnym konkursie recytatorskim poezji Juliana Tuwima oraz pięknego czytania. Poniżej prezentujemy listę laureatów.

Konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima

Nazim Klaudia 3a