Warsztaty origami w naszej szkole

Na przełomie grudnia i stycznia na terenie naszej szkoły, zorganizowane zostało spotkanie dla dzieci z oddziału integracyjnego klasy II c oraz ich rodziców i opiekunów. Poprowadziły je wychowawczynie klasy IIc mgr Grażyna Król i mgr Beata Kurzdym. Tematem spotkania była technika składania papieru origami. Przedstawiono krótko historię origami, pokazano przykładowe prace oraz zachęcono do samodzielnego wykonania prostych wzorów.

Rodzice i opiekunowie razem z dziećmi wykonywali wybrane wzory zwierzątek: kota, motyla, gołębia, dinozaura, nietoperza, świnki oraz rybki. Wzory nie były łatwe, wymagały uważnego czytania instrukcji i wiele cierpliwości. Pomimo tego, wszyscy uczestnicy złożyli swoje zwierzątka.

Na zakończenie zajęć dzieci wzięły udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat origami. Okazała się ona naprawdę rozległa, za co otrzymali gratulacje oraz małe słodkie nagrody.

Wszystkie wykonane prace znalazły się na wystawie w holu szkoły. Dzięki temu jeszcze jakiś czas po spotkaniu, dzieci, ich rodzice i opiekunowie mogli podziwiać wspaniałe dzieła oraz pochwalić się nimi przed innymi.

Dzieci miło spędziły czas razem ze swoimi rodzicami i opiekunami, ponadto rozwinęły swoje umiejętności. Rodzicom i opiekunom zaprezentowano ciekawy sposób na spędzanie z dzieckiem wolnych chwil. Rodzice byli zainteresowani otrzymaniem wzorów origami, aby podobne prace wykonać w domu z dzieckiem.