Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY BEZPIECZNA JAZDA
KARTA ROWEROWA - MOJE PIERWSZE PRAWO JAZDY

Szkoła Podstawowa nr 1 bierze udział w ogólnopolskim programie "Bezpieczna jazda". To już czwarta edycja programu skierowanego do uczniów klas IV publicznych szkół podstawowych, którego celem jest przygotowanie dzieci do egzaminów na kartę rowerową, a przede wszystkim zwiększenie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Właśnie element bezpieczeństwa stanowi o wartości tej akcji. Organizatorzy zachęcają więc uczniów do używania podczas jazdy elementów odblaskowych, takich jak kamizelki, opaski.

Uczestnicy programu mogą liczyć na McDonald's Polska, który jest jego organizatorem, na merytoryczne wsparcie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Biura Prewencji Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Natomiast patronat medialny objął nad programem Super Express.

Akcja realizowana jest podczas zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego, a jej uczestnicy mogą korzystać z pakietów edukacyjnych, w których znajdują się zarówno metodyczne wskazówki dla nauczyciela prowadzącego zajęcia, jaki ćwiczenia i plakaty informacyjne dla uczniów.

Wszyscy uczestnicy programu, którzy zdadzą egzamin teoretyczny i praktyczny, a tym samym otrzymają karty rowerowe, dostaną również od organizatorów pakiety bezpieczeństwa obejmujące: kamizelkę odblaskową dla rowerzysty i 2 opaski odblaskowe.

Bezpieczna jazda to niezwykle wartościowy program edukacyjny, którego efektów nie można nie docenić, zważywszy, że uczy nasze dzieci bezpiecznych zachowań na drodze.
A bezpieczeństwo każdego dziecka jest wartością bezcenną.