Autorskie spotkanie w „Jedynce”

W dniu 6 marca 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 1 gościła w swoich progach, krakowskiego poetę, satyryka i bajkopisarza Karola Kozłowskiego.

Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i ciepłej atmosferze. Autor ze swadą opowiadał o początkach swojej twórczości literackiej, pierwszych rymowankach i pomysłach pisarskich, zaczerpniętych z obserwacji codziennego życia. Niezwykle ekspresyjnie prezentował swoje utwory, włączając uczniów w ciekawe interpretacje swoich wierszy. Odpowiadał na pytania, nierzadko go zaskakujące, zadawane przez uczniów, a dotyczące nie tylko jego twórczości. Na zakończenie spotkania z czytelnikami pan Karol Kozłowski podpisywał swoje książeczki z dedykacjami.

Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną, w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w cyklu – „Spotkania z książką”.

Celem organizowanych przez bibliotekę od kilku lat spotkań, jest rozwijanie zainteresowań literackich,
a także promowanie czytelnictwa i kultury w środowisku szkolnym i lokalnym.

Ewa Domańska