"Szkoła z klasą"

2 października 2004 r. Szkoła Podstawowa nr 1 została uhonorowana Certyfikatem" Szkoła z klasą", nadanym przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.

Otrzymanie tego zaszczytnego tytułu poprzedził cały rok wytężonej pracy. Wśród rozlicznych podejmowanych inicjatyw: zmodyfikowaliśmy przedmiotowe systemy oceniania, przybliżaliśmy historię i teraźniejszość naszej Małej Ojczyzny, podejmowaliśmy działania w zakresie propagowania zdrowego trybu życia. Analizie poddaliśmy wyniki kształcenia, w dalszym ciągu zacieśnialiśmy współpracę z rodzicami uczniów. Ukoronowaniem pracy był Festiwal Nauki, na którym Szkoła przedstawiła bogaty dorobek uczniów i nauczycieli.

Szkoła nasza uzyskała Certyfikat jako pierwsza ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Skawina, w związku z tym ukazały się okolicznościowe artykuły w prasie lokalnej.

Nasza wizytówka w portalu gazeta.pl

Szkoła z klasą 2.0

W roku szkolnym 2011/2012 Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie przystąpiła do programu Szkoła z klasą 2.0 prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i "Gazetę Wyborczą" przy wsparciu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agora. Program realizuje idee zwarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego i objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego głównym celem było zachęcenie nauczycieli i uczniów do lepszego wykorzystania technologii informacyjno - komunikacyjnych (TIK) w procesie nauczania i uczenia się, a także odpowiedzialnego korzystania z Internetu, aby uczyć się mądrze, skutecznie i nowocześnie.

Więcej informacji >>

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl