SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017 w Jedynce
pod hasłem:Nie ma śmieci – są surowce”

Szkoła Podstawowa nr 1, jak co roku, wzięła udział w międzynarodowej akcji „Sprzątania Świata”. Dbamy bowiem o to, żeby nieustannie edukować naszych uczniów
w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Chcemy, by wyrośli na ludzi odpowiedzialnych, dbających zarówno o swoje najbliższe otoczenie, jak i całą planetę. Dlatego nauczyciele biologii, chemii i przyrody zadbali o to, by tegoroczna edycja akcji była zarówno interesująca dla uczniów, jak i niosła wysokie walory edukacyjne.

Tradycją Jedynki jest zbiórka surowców wtórnych oraz szkolenie uczniów w kwestii segregacji odpadów. Tak było i w tym roku: uczniowie bardzo aktywnie wzięli udział w zbiórce, przynosząc mnóstwo makulatury, metalowych puszek oraz plastikowych zakrętek. Nowością była forma szkolenia na temat segregacji, gdyż przeprowadzili ją sami uczniowie. W każdej klasie znaleźli się ochotnicy, którym nieobca jest wiedza ekologiczna.

Wszystkie klasy wzięły również udział w konkursach o różnorodnej tematyce. Klasy 0- IIImiały zaprojektować i wykonać przebranie stworzone z surowców wtórnych, klasy IV wykonały modele kompostownika wraz z instrukcją obsługi urządzenia, klasy V tworzyły praktyczne i modne torby na surowce wtórne, klasy VI plakaty zachęcające do segregacji odpadów, natomiast klasy VII projektbanera reklamującego akcję w wersji elektronicznej i drukowanej. Koordynatorem akcji „Sprzątania Świata” na terenie szkoły była Pani mgr inż. Anna Jakubowska.

WP_20170915_10_17_07_Pro
WP_20170915_10_17_29_Pro