Uroczyste Ślubowanie Pierwszaków
9 listopada 2017 r.

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed szkolną społecznością i zaproszonymi gośćmi.

W tym roku szkolnym Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 odbyło się 9 listopada.

Uroczystość tę uświetniła obecność wielu znakomitych gości: Pan Piotr Ćwik – wojewoda Małopolski, Pan Michał Sumera – asystent wojewody, Pan Arkadiusz Wrzoszczyk – członek
Zarządu Powiatu Krakowskiego. Obecnością zaszczycił nas także sam burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Paweł Kolasa. Władze państwowe reprezentował Pan Antoni Holik, asystent senatora Marka Pęka. Na uroczyste Ślubowanie przybyli przedstawiciele Rady Miejskiej w osobach: Pana Witolda Grabca – Przewodniczący Rady, wiceprzewodniczących: Pana Ryszarda Majdzika i Pani Ewy Masłowskiej oraz Pana Karola Kościelnego – przewodniczącego Komisji Kultury. Miło nam było gościć również reprezentantów Rady Rodziców: przewodniczącego Pana Pawła Dymanusa oraz Panią Joannę Ciemierę – Woźniak, a także Sojuszników i Przyjaciół Szkoły: Pana Czesława Gąsiorowskiego – dyrektora Muzeum Regionalnego, Panią Grażynę Myszę ze Skawińskiego
Stowarzyszenia Partnerstwa Miast, Panią Ewę Tarnopolską – zastępcę przewodniczącego
Towarzystwo Przyjaciół Skawiny wraz z Panią Wandą Pabian. W uroczystości wziął również udział wierny Przyjaciel Szkoły– Pan Jerzy Gurba oraz komendant policji – Pan Marek Kowalik. Pojawili się także goście z Hiszpanii, Włoch, Belgii, Estonii, Turcji, którzy uczestniczą wraz z Jedynką
w programie „Erasmus+”, realizując międzynarodowy projekt pt. „Coding and Robotics on Maths through English”. W roku szkolnym 2017/2018 koordynatorem „Erasmus+” jest nauczyciel
matematyki i informatyki– mgr Piotr Okoń. Całość uroczystości filmowało studio Profil w osobach pana Krzysztofa Skrzybalskiego i pani Katarzyny Skrzybalskiej.

W dniu ślubowania pierwszoklasistów w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie ubrani w stroje galowe, zaproszeni goście, dekoracja sali gimnastycznej oraz sprzęt nagłaśniający przyczyniły się do tego, aby pasowanie było uroczystym momentem w życiu naszych pierwszaków.

Po wysłuchaniu serdecznych i pełnych zachęty, ale i przestróg mów – bezpieczeństwo komunikacyjne! – pani dyrektor Hanny Szczerbak oraz zaproszonych gości, przyszedł czas na część artystyczną, podczas której pierwszoklasiści zaprezentowali swoje talenty i pierwsze nabyte w szkole umiejętności. Towarzyszył im chór szkolny pod przewodnictwem nieocenionej pani Danuty Marcinowskiej. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania – bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Dzięki swojej postawie zostały przyjęte do szkolnego grona gorącymi brawami.

Punktem kulminacyjnym było pojawienie się prezentu od wojewody dla bohaterów ślubowania – wspaniałego tortu, który uroczyście został wwieziony na salę. Po części oficjalnej wszystkie klasy pierwsze udały się wraz z rodzicami do swoich sal, by tam wspólnie z wychowawcami: panią Katarzyną Kozik, panią Renata Pachytel, oraz paniami Grażyną Król i Beatą Kurzdym wspólnie świętować i dzielić się wrażeniami.

Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy.

Uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie - relacja Telewizji Skawina

5aa
5aaa