Jesteśmy już uczniami…

W dniu 19 października 2016r. sześćdziesięciu uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie uczestniczyło w niecodziennej uroczystości jaką było ŚLUBOWANIE. W przepięknej jesiennej scenerii zawierającej elementy patriotyczne, lokalne, szkolne oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wspaniale i dostojnie prezentowali się w lśniących nowością mundurkach szkolnych uczniowie poszczególnych klas: klasa 1a wych. mgr Ilona Jodłowska, klasa 1b – oddział integracyjny wych. mgr Barbara Milc i mgr Olga Biedrawa, klasa 1c - oddział integracyjny wych. inż. Małgorzata Kania i mgr Małgorzata Skorus. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście – Piotr Ćwik Wicewojewoda Małopolski, Arkadiusz Wrzoszczyk – członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, Paweł Kolasa – Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, przedstawiciele Rady Miejskiej w Skawinie z przewodniczącym Witoldem Grabcem oraz wiceprzewodniczącymi Ewą Masłowską i Ryszardem Majdzikiem na czele, Honorowi Przyjaciele Szkoły, przedstawiciele organizacji, towarzystw, służb mundurowych działających na ternie miasta i gminy, a także rodzice i bliscy pierwszoklasistów.

Uczniowie przedstawili wspaniały program artystyczny, uświetniony występem chóru szkolnego prowadzonego przez mgr Danutę Marcinowską, a także pokazem tańców latynoamerykańskich w wykonaniu Michała Ryłki z klasy 6b i jego partnerki Poliny Korenko z Professional Dance Sport Mogilany oraz koncertem muzycznym na wiolonczelę Tomasza Śliwy z klasy 6d i na saksofon Norberta Ożoga z klasy 6b.

Wszystkich zebranych urzekła recytacja wierszy oraz śpiew piosenek zaprezentowany przez uczniów klas pierwszych, czego wyrazem były gromkie i gorące oklaski ze strony widowni. Punkt kulminacyjny uroczystości stanowiło odśpiewanie hymnu szkolnego oraz złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Pani dyrektor Hanna Szczerbak w towarzystwie pani wicedyrektor Marzeny Kulawik i pani wicedyrektor Bożeny Moskwy dokonała pasowania pierwszaków na uczniów i złożyła gratulacje każdemu z nich. Następnie przekazała dzieciom słodkie upominki oraz opaski odblaskowe. Pani dyrektor wspomniała także o nieobecnej uczennicy klasy 1b, która aktualnie przebywa w klinice w Poznaniu. W imieniu wszystkich uczestników uroczystości, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych przekazała jej serdeczne pozdrowienia oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i do społeczności szkolnej.

Na zakończenie uroczystości przejęci i szczęśliwi rodzice pierwszoklasistów wręczyli na ręce pani dyrektor okazały tort. Uczniowie klas pierwszych po wykonaniu pamiątkowych zdjęć przez Studio Profil – Krzysztof Skrzybalski, udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie otrzymali od wychowawczyń uroczyste Akty Pasowania, legitymacje szkolne oraz uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym dla nich przez rodziców. Ta wspaniała, podniosła i zarazem radosna uroczystość zapadła w serca wszystkich uczniów klas pierwszych oraz uczestników tego niecodziennego spotkania.

slubowanie-001
slubowanie-002