UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

Dnia 29 października 2015 r. o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie odbyła się wyjątkowa uroczystość. W poczet uczniów szkoły przyjęto 120 pierwszoklasistów. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: członek Zarządu Powiatu Krakowskiego – pan Arkadiusz Wrzoszczyk, kierownik Wydziału Edukacji Zdrowia i Kultury – Pan Marek Marzec, przedstawiciele Rady Miejskiej – Pan Witold Grabiec i Pan Ryszard Majdzik, Dyrektor Muzeum Regionalnego Pan Czesław Gąsiorowski , Pani Anna Kudela z Towarzystwa Przyjaciół Skawiny oraz Honorowi Przyjaciele Szkoły w osobach Pani Urszuli Wiącek, Pani Urszuli Stochel. Jak zawsze licznie przybyli na uroczystość przedstawicie Rady Rodziców. Uczniowie przygotowali pod okiem wychowawców program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej oraz wiedzą dotyczącą zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Długo oklaskiwano występ przygotowanej przez Panie: Małgorzatę Skorus i Annę Ryczek grupy tanecznej „Skawinianeczki”, która zaprezentowała regionalne stroje skawińskie w polskim tańcu narodowym – krakowiaku. Pięknie zaśpiewane piosenki, wzorcowo wyrecytowane wiersze wzruszyły rodziców, wychowawców oraz przybyłych gości. Wszyscy zgromadzeni zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści mogą zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły dokonano symbolicznego pasowania dzieci na uczniów, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie ". W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli zaproszeni goście i Dyrektor szkoły, którzy zgodnie stwierdzili, że uczniowie klas pierwszych są gotowi do pokonywania codziennych wyzwań i sumiennej pracy w szkole. Pani Dyrektor kończąc pełne wzruszenia spotkanie zwróciła się z gorącymi podziękowaniami w stronę rodziców, dziękując im za zaangażowanie i wsparcie szkoły w procesie, którego głównym celem jest ukształtowanie i ukierunkowanie młodego człowieka. Wszyscy uczestnicy tej niezwykłej uroczystości, gromkimi brawami zamknęli pierwszy ważny rozdział w życiu naszych nowych uczniów. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia pierwszoklasistów z wychowawcami, którą uwiecznił na fotografii Pan Krzysztof Skrzybalski ze „Studia Profil” w Skawinie. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oczekiwał na dzieci w salach lekcyjnych. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

slubowanie-101
slubowanie-104