Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie im. Mikołaja Kopernika przystąpili do realizacji I edycji programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka". Na terenie Małopolski program jest realizowany przez firmę Maspex we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy objęło Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Główną ideą programu jest edukowanie dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa: w domu , w szkole i w drodze do szkoły. Nauczyciele będą wdrażać podstawowe zasady bezpieczeństwa korzystając z zaproponowanych scenariuszy zajęć oraz materiałów edukacyjnych, dzięki którym w sposób atrakcyjny i ciekawy przekażą dzieciom niezbędne wiadomości i umiejętności. Uczniowie otrzymają książeczkę z ćwiczeniami i zabawami, a rodzice broszurę informacyjną. Dzięki materiałom "Klubu Bezpiecznego Puchatka" zajęcia edukacyjne wyposażą dzieci w najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Pierwszoklasiści będą mogli zweryfikować swoją wiedzę wypełniając książeczki "Zostań członkiem Klubu". Czas realizacji programu przewidziany jest od września 2009r. do czerwca 2010r. i kończy się otrzymaniem prze szkołę certyfikatu potwierdzającego udział w programie.