Dzień Patrona

 

Jest to dzień w którym cała społeczność uczniowska na uroczystym apelu prezentuje swoje osiągnięcia, bierze udział w wielu konkursach i zawodach w obecności zaproszonych gości i rodziców.

Co kilka lat z okazji okrągłej rocznicy istnienia szkoły Dzień Patrona ma szczególnie uroczysty charakter. W roku szkolnym 1998/1999 obchodziliśmy 35 rocznicę powstania naszej Szkoły, a w roku 2003/2004 czterdziestolecie szkoły.

Święto Patrona Szkoły 2013

Mikołaj Kopernik to z pewnością patron szczególny i wyjątkowy. Był on bowiem niezwykłym, nietuzinkowym człowiekiem, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat i nasze, ludzi, miejsce w nim. Kopernik jest więc postacią należącą nie tylko do polskiej kultury i nauki, ale do całego świata. Taki patron napawa więc słuszną dumą. Takiego patrona należy właściwie uczcić i wspominać. Dlatego do tradycji Szkoły Podstawowej nr 1 należy święto, podczas którego uczniowie poznają sylwetkę uczonego, a także w trakcie uroczystej akademii wręczane są nagrody i wyróżnienia dla uczniów, bądź, jak było to w tym roku, dla najbardziej zasłużonych dla Jedynki skawinian.

Tegoroczne święto zaszczycili swoją obecnością: wicestarosta powiatu krakowskiego Urszula Stochel, zastępca burmistrza pan Paweł Kolasa, radni: Ryszard Majdzik oraz Zdzisław Samborski, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy pani Stanisława Szczepaniak, wiceprezes fundacji Dar Serca pani Urszula Wiącek, dyrektor Muzeum Regionalnego pan Czesław Gąsiorowski, a także: Grzegorz Pietrzko, Jerzy Gurba, Anna Mróz, Urszula Gigoń, przedstawicielki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystą akademię rozpoczęto od przemarszu pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu szkoły poświęconego oczywiście Mikołajowi Kopernikowi. Pani dyrektor Hanna Szczerbak wygłosiła krótkie przemówienie, w którym wspomniała o tym, jak ważne jest w Jedynce kultywowanie tradycji i szacunku dla przeszłości, a więc i dla patrona szkoły, którego życie i dokonania powinny być inspiracją dla wszystkich uczniów.

Więcej informacji i zdjęcia >>

Święto Patrona Szkoły 2010

18 lutego Jedynka uroczyście, zgodnie z wieloletnią tradycją, obchodziła Święto Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika

Uroczystą akademię rozpoczęła pani dyrektor Hanna Szczerbak od powitania wszystkich uczniów. Pani dyrektor wyróżniła kilkoro dzieci za wzorową postawę uczniowską oraz poinformowała wszystkich o wspaniałym sukcesie naszych uczniów, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie angielskiej piosenki. Piękne i nastrojowe wykonanie przez Magdalenę Mirek i Agnieszkę Kucałę z klasy 5c Yesterday Beatlesów zachwyciło całą publiczność, natomiast niezwykle dynamiczny i spontaniczny występ laureatów drugiego miejsca, uczniów klasy 3a, którzy odśpiewali i odtańczyli bardziej radosny przebój słynnej czwórki z Liverpoolu wprowadziło publiczność w prawdziwy, koncertowy szał. Serdeczne gratulacje należą się paniom sprawującym opiekę nad młodymi talentami: pani Agnieszce Bartyzel, Annie Podobińskiej, Danucie Marcinowskiej.

Więcej informacji i zdęcia >>

 

Święto Patrona Szkoły 2009

13 marca 2009 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel klas I-III z okazji Święta Patrona Szkoły. W tym dniu uczniowie przybyli do szkoły ubrani stosownie do uroczystości. Na tle innych kolorów dominowała biel koszul i bluzek.

Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Na jej komendę odśpiewano hymn szkoły. Następnie głos zabrała pani v-ce dyrektor Olga Bierawa. Serdecznie powitała zebranych: panią v-ce dyrektor Marzenę Kulawik, wychowawców oraz uczniów klas I-III.

Nastąpił nareszcie moment najbardziej oczekiwany - program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III b i III d. Uczniowie poprzez poezje i wykłady przybliżyli postać Mikołaja Kopernika. Uroczystość umilały piosenki i tańce. Dziewczynki przedstawiły w tańcu planety krążące wokół Słońca. Wspaniale prezentowały się dzieci w tańcu o Kosmosie. Zadziwiały wszystkich niezwykłe stroje kosmitów oraz wspaniała choreografia. Widzowie z wielkim zainteresowaniem oglądali program artystyczny.
Była to nie tylko cudowna zabawa, ale i piękna lekcja historii.

Młodzi artyści otrzymali wielkie brawa. Pani v-ce dyrektor Olga Biedrawa podziękowała mgr Bogusławie Corze i mgr Lucynie Tomczyk za przygotowanie uroczystości.

Dzień Patrona 2009 Dzień Patrona 2009 Dzień Patrona 2009 Dzień Patrona 2009
Dzień Patrona 2009 Dzień Patrona 2009 Dzień Patrona 2009 Dzień Patrona 2009


Zobacz jak przebiegał Dzień Patrona w 2005 roku.

Dzień Patrona 2005

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl