Żywa lekcja przyrody

W dniu 11 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się lekcja przyrody „na żywo’’. Przedstawiciele Agencji Impresaryjno-Artystycznej „Klaps-Art” z Krakowa zaprezentowali gromadę gadów, a z nich sześć różnych gatunków węży między innymi: boa tęczowy, wąż smugolski i pyton tygrysi – albinos.

Prowadzący-edukator pokazując pojedyncze okazy węży opowiadał o systematyce, sposobach odżywiania się i zwyczajach tych zwierząt. Uczestnicy mieli również okazję poznać środowisko życia oraz zasady hodowli tych pełzających kręgowców.

Dużym atutem było to, że dzieci i młodzież miały okazję obserwować zwierzęta z bliska,
a nawet możliwy był bezpośredni kontakt z wężami.

Zajęcia prowadzone były w czterech turach wzięło w nich udział 347 uczniów z klas od II do VII.

Prezentacje były bardzo ciekawe i dostosowane do możliwości poznawczych grupy, czego efektem było wielkie zainteresowanie i lawina pytań ze strony słuchaczy.

fotofotofoto