I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ZACZYTANYM

Z inicjatywy opiekunów młodszej grupy wiekowej (mgr Pauliny Ścibor i mgr Beaty Kurzdym), opiekunów samorządu uczniowskiego klas IV – VI (mgr Agnieszki Porębskiej i mgr Beaty Milc) oraz nauczyciela bibliotekarza – mgr Beaty Sobczyk w Szkole Podstawowej nr 1 zapoczątkowana została akcja „Zaczytani” w ramach programu rozwijania czytelnictwa realizowanego w placówce.

Akcja „Zaczytani” polega na przekazywaniu nieużywanych już książek na rzecz dzieci chorych, przebywających w oddziałach szpitalnych w całej Polsce. Książeczki te pozwalają małym pacjentom na ciekawe spędzenie wolnego czasu, oderwanie się od problemu choroby, przeniesienie się w świat ciekawych przygód bohaterów literatury dziecięcej. W Szkole Podstawowej nr 1, od 1 grudnia 2013 roku do 31 stycznia 2014 roku organizowana jest zbiórka książek. Uczniowie zachęcani są do przynoszenia książek używanych, ale w dobrym stanie, bądź nowych. Zebrana literatura przekazana zostanie dziecięcym oddziałom szpitalnym.

Gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w akcji „Zaczytani”. Może w niej wziąć udział każdy z uczniów oraz nauczycieli. Każdy z nas może przyczynić się do uśmiechu na twarzach chorych dzieci.

Książki zbierane są w sali nr 26 i w sali nr 12.

Pamiętaj, książka której Ty już nie czytasz, może być dla innych niezwykłym prezentem!

Zaczytani