WYPRAWKA CZYTELNICZA DLA KLAS I

W dniu 15 października 2019 r. biblioteka szkolna SP 1 otrzymała Wyprawkę Czytelniczą dla uczniów klas pierwszych, w związku z realizacją Kampanii Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”, zainaugurowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 11 września 2019 r. Wyprawka Czytelnicza składa się z książki „Pierwsze czytanki dla…”, zawiera teksty prozatorskie i poetyckie klasycznych i współczesnych polskich autorów w opracowaniu graficznym mistrza polskiej ilustracji Józefa Wilkonia oraz broszurę informacyjną dla rodziców podkreślającą rolę czytania w życiu dziecka.

Wyprawka po bibliotecznym opracowaniu zostanie wypożyczona pierwszakom i ich rodzicom na cały rok szkolny.

foto foto