Wigilia w Jedynce

19 grudnia 2014 r. w ostatni dzień przed feriami świątecznymi w Jedynce odbyły się dwa wspaniałe koncerty przygotowane przez panią Danutę Marcinowską i uczniów reprezentujących wszystkie, zarówno najmłodsze, jak i najstarsze klasy. Pani Marcinowska dzięki pomocy scholi stworzyła piękne i radosne muzyczne widowisko, które wprowadziło nas w świąteczną atmosferę.

Koncert rozpoczął się od modlitwy księdza Piotra Kuglina, a następnie pani dyrektor Olga Biedrawa, w imieniu własnym oraz nieobecnej pani dyrektor Hanny Szczerbak skierowała do uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców życzenia świąteczne i noworoczne. Po tym krótkim wstępie nastąpiła uczta dla uszów wszystkich słuchaczy. Na wysokości zadania stanęła zarówno schola „Sygnaturka”, której skład stanowili przede wszystkim uczniowie lub absolwenci Jedynki, śpiewająca pod kierunkiem pani Małgorzaty Zgrzywy, jak i nasi instrumentaliści, czyli uczniowie grający na różnorodnych instrumentach. Część z nich uczęszcza do Szkoły Muzycznej w Skawinie, część to pasjonaci – amatorzy.

Schola przybliżyła publiczności przede wszystkim mniej popularne, ale jakże piękne kolędy, natomiast instrumentaliści postawili na klasykę, czyli najbardziej znane i ulubione bożonarodzeniowe melodie. Poniżej prezentujemy pełną listę nazwisk naszych wspaniałych wykonawców, którzy zasługują na wielkie uznanie zarówno za poziom wykonania prezentowanych utworów, jak i za poradzenie sobie z olbrzymim wyzwaniem, jakim był niewątpliwie występ przed licznie zgromadzoną i wymagającą publicznością.

A oto nasi cudowni artyści:

Zosia Hachlowska 4D, pianino,

Martyna Barut 6B, flet,

Bartłomiej Piwowarczyk 5B, pianino,

Tomasz Śliwa 4D, wiolonczela,

Marysia Marcinowska i Ola Ślusarczyk duet 3B, pianino,

Dominik Milc 4B, klarnet,

Justyna Barut 3B, pianino,

Norbert Ożóg 4B, saksofon,

Kamil Moskała 2A, pianino,

Kasia Kowalówka 5B, flet,

Małgosia Podoba 5C, dzwonki,

Julia Zając 6A, wiolonczela,

Emilia Kubas 5A, flet.

Warto zwrócić uwagę, na jak różnorodnych, czasami wręcz niecodziennych instrumentach grali wykonawcy. Dziękujemy im za wspaniałe doznania artystyczne i piękny koncert, zakończony wspólnym odśpiewaniem pastorałki napisanej specjalnie na Pochód Trzech Króli „Niech spadnie nam korona z głowy”.

Wprowadzeni w świąteczny nastrój, zaraz po koncercie uczniowie udali się do sal, gdzie odbyły się klasowe wigilie. Tam składano sobie życzenie, łamano opłatkiem i oczywiście także kolędowano. Był to niezwykle piękny, radosny i pełen refleksji dzień dla całej szkolnej społeczności.

DSCF3416-2

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl