WIELKANOCNE PRZEDSTAWIENIE

Koło teatralne, słynące w całej gminie z corocznych przedstawień jasełkowych, tym razem przygotowało także inscenizację pod tytułem „O Jasiu, co krzyż nosił”, poświęconą świętom wielkanocnym. W tym roku w nastrój refleksji i zadumy przenieśli nas uczniowie wszystkich klas integracyjnych: IVc z wychowawczynią panią Moniką Kowalczyk, Vc z panią Eweliną Urbanek – Traciak, oraz VIc na czele z panią Bożeną Moskwą. Scenariusz jak zwykle opracowała pani Elżbieta Baran, a oprawą muzyczną zajęła się pani Danuta Marcinowska.
W wyniku współpracy trzech klas powstał spektakl poruszający trudne, ale ważne dla młodych widzów tematy. Inscenizacja zachęcała każdego widza do refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. A czyniła to w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodego odbiorcy.

Wielkie brawa należą się zarówno odtwórcom głównych ról, którzy wspaniale wczuli się w grane przez siebie postacie, jak i niesamowicie zgranemu chórowi, żywiołowo i z pasją wykonującemu liczne pieśni.

Piękne przedstawienie stanowiło doskonałe wprowadzenie do obchodów Świąt Wielkiej Nocy.

DSCF0777-010
DSCF0779-012