Warsztaty ekologiczne w SP1

W piątek − 2 października 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się warsztaty ekologiczne o tematyce związanej z poprawą jakości powietrza, przeprowadzone przez Fundację − KLASTER CZYSTE POWIETRZE przy współpracy z Wydziałem Ochrony Powietrza UMiG Skawina. Na terenie wokół szkoły zaparkował ekobus oraz został rozbity namiot edukacyjny, w którym prowadzący starali się zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na problem niskiej emisji gazów, skutków jej występowania oraz sposobów, dzięki którym można ją ograniczyć.

Uczestnicy dowiedzieli się, co to jest niska emisja oraz mogli ją zaobserwować i „poczuć” podczas prezentacji spalania niewłaściwych produktów opałowych w kotłach demonstracyjnych.

Duże zaciekawienie wśród uczniów wzbudziły sposoby ograniczania i zapobiegania niskiej emisji, czyli prezentacja alternatywnych źródeł energii. Niektórzy uczniowie wykazali się znajomością budowy i działania niektórych z pokazowych urządzeń fotowoltanicznych, czym wzbudzili podziw swoich kolegów jak i prowadzących.

IMG-5731[1]
IMG-5732
thumbnail_IMG-5730
thumbnail_IMG-5737