TURNIEJ PIŁKARSKI KLAS SZÓSTYCH Z OKAZJI DNIA DZIECKA

3 czerwca w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej, w którym rywalizowały reprezentacje klas szóstych. Drużyny czterech klas szóstych rozegrały mecze pomiędzy sobą systemem ligowym. Turniej ze względu na obfite opady deszczu miał miejsce na nowej sali gimnastycznej zamiast szkolnego boiska asfaltowego. Zwycięzcą okazała się reprezentacja klasy VI D, kolejne miejsca zajęły drużyny klasy VI A VI B i VI C.

Najlepszymi strzelcami z dorobkiem 5 goli zostali Hubert Pakosz (VI A) i Bartłomiej Szymula (VI B). Całe rozgrywki przebiegały w fantastycznej sportowej atmosferze. Poniżej komplet wyników oraz tabela końcowa.

VI A – VI B 5:1

VI C – VI D 0:6

VI A – VI C 3:0

VI D – VI B 3:2

VI A – VI D 4:4

VI B – VI C 12:1

Tabela końcowa

1. VI D 3 7pkt 13–6

2. VI A 3 7pkt 12–5

3. VI B 3 3pkt 15–9

4. VI C 3 0pkt 1–21

Ponadto w przerwie pomiędzy meczami odbył się turniej przeciągania liny przeznaczony dla dziewcząt z klas szóstych. W konkurencji tej rywalizowały Zwyciężyła reprezentacja uczennic z klasy VI B, która w finale pokonała uczennice z klasy 6 D. Trzecią drużyną okazały się uczennice z klasy VI C, które w „finale pocieszenia” pokonały zespół klasy VI a.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział rozgrywkach sportowych gratulujemy i serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: mgr Wojciech Kubla, mgr Paweł Madej.