Motywujący Trening Piłkarski w klasie 3d

Dobra motywacja – to klucz do sukcesu….

W celu zachęcenia uczniów do efektywnej pracy podczas zajęć lekcyjnych wychowawczynie, mgr Renata Wójcik oraz mgr Paulina Ścibor, wprowadziły w tym roku system motywowania uczniów. Cała klasa wspólnie otrzymuje za wzorowe zachowanie, zaangażowanie w życie szkoły oraz uczynność względem kolegów fragmenty obrazka, który po ułożeniu prezentuje nagrodę jaka ich czeka. Pierwszy uzbierany wspólnymi siłami obrazek pozwolił klasie 3d wziąć udział 6 grudnia 2017 r. w zajęciach „Mały Kucharz” w Pizzerii da Grasso w Skawinie. Było pysznie…!

Na kolejne części obrazka niezwykle chętnie pracowali chłopcy…

Po uzbieraniu 16 pociętych na kawałki elementów „piłki” 9 lutego 2018 r. do Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie został zaproszony pan Marcin Żurek – trener Krakowskiej Szkoły Piłki Nożnej – Pogoń. Uczniowie klasy integracyjnej 3d mieli okazję odbyć dwugodzinny profesjonalny trening piłki nożnej. Całe zajęcia zostały poprowadzone w tematyce pojazdów i poruszania się po drodze. Uczniowie podczas rozgrzewki byli pędzącymi samochodzikami, a w dalszej części zajęć wykonując różne ćwiczenia z piłką, bezpiecznie „parkowali” i „jeździli po drogach”. W ostatniej części zajęć zostali podzieleni na grupy. Uczniowie weszli wówczas w rolę zawodowych piłkarzy i zaciekle walczyli o każdego gola. Widownia głośno kibicowała! Widać było zadowolenie na twarzach zarówno chłopców jak i dziewczynek. Okazało się, że nawet Ci uczniowie, który nie są wielkimi fanami piłki nożnej świetnie się bawili. Na zakończenie treningu na ręce pana Marcina Żurka zostały złożone podziękowania od Dyrektora Szkoły, mgr inż. Hanny Szczerbak, wychowawców oraz uczniów klasy 3d.

Trud uczniów został nagrodzony. Uczniowie na pewno na długo zapamiętają te zajęcia.

Ciekawe…. Na co teraz zbiera klasa 3d ?