„W kręgu kultury”
Internetowy Teatr TVP w Szkole Podstawowej nr 1

Jedynka przystąpiła właśnie do ogólnopolskiego projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”.

Udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu jest możliwy dzięki wyposażeniu czytelni i sal lekcyjnych w interaktywne tablice multimedialne.

„Internetowy Teatr TVP dla Szkół” pozwala uczniom w całej Polsce oglądać przedstawienia teatralne na najwyższym artystycznym poziomie, przygotowane przez najlepszych artystów scen polskich.

Dzięki tej inicjatywie dzieci mogą, całkowicie za darmo, obcować z kulturą wysoką, dostosowaną do poziomu ich percepcji.

Repertuar jest bardzo urozmaicony, oparty na klasycznych tekstach literatury dziecięcej polskiej i światowej.

Nasi uczniowie dzięki tej podróży w świat sztuki odniosą liczne korzyści, jak kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej, wzbogacanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności odbioru dzieła teatralnego. Nie należy jednak zapominać, że to specyficzne spotkanie teatralne powinno być dla młodych widzów i nauką, i zabawą, i przygodą.