Sukcesy szkolnych sportowców

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie pod opieką Pani Joanny Roszkowskiej oraz Wojciecha Kubli odnieśli sukcesy sportowe w zawodach lekkoatletycznych. Drużyna chłopców zajęła I miejsce w Gminie Skawina, I Miejsce w powiecie krakowskim oraz XVI miejsce w województwie małopolskim w Sztafetowych Biegach Przełajowych 9x1000 m. Skład zwycięskiej drużyny: Maksymilian Condorelli, Daniel Bosman, Bolesław Kaim, Adrian Wach, Piotr Kawaler, Michał Czopek, Adrian Surówka, Krzysztof Wróblewski, Robert Prochownik.

Miło nam poinformować również o sukcesie w czwórboju lekkoatletycznym – bieg 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg 1000m. Drużyna dziewcząt w składzie Dominika Pacułt, Emilia Morawska, Aleksandra Golonka, Oliwia Knapek, Natalia Caban, Wiktoria Sypek zajęła II miejsce w powiecie krakowskim. Reprezentacja chłopców wygrała powiat krakowski wyprzedzając reprezentację Wawrzeńczyc aż o 200 punktów. Warto zaznaczyć iż najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się uczeń naszej szkoły Hubert Pakosz.

24.05. 2013 odbyły się zawody rejonowe (powiaty: krakowski, bocheński, wielicki, miechowski) w czwórboju lekkoatletycznym. Uczniowie rywalizowali na nowym obiekcie lekkoatletycznym znajdującym się w miejscowości Kłaj. Reprezentanci SP nr 1 zajęli I miejsce. Hubert Pakosz ustanowił rekordy Szkoły: skok w dal 5,10., bieg 1000m 3.16 oraz indywidualnie zajął I miejsce.

Ostatnim etapem były Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w czwórboju LA, które odbyły się na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła wysokie 5 miejsce na 25 zakwalifikowanych do finału wojewódzkiego szkół, a Hubert Pakosz indywidualnie zajął II miejsce w województwie małopolskim. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali: Hubert Pakosz, Kamil Urban, Jacek Nowicki, Bolesław Kaim, Maksymilian Condorelli, Daniel Bosman, Robert Rosek, Błażej Mioduszewski.