Śniadaniowa klasa w Jedynce

W środę 14 listopada w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Śniadaniowa klasa” skierowanego do uczniów najmłodszych klas. Organizatorem konkursu jest firma produkująca ’Margarynę Śniadaniową’.
W rywalizacji wzięło udział 24 uczniów klas pierwszych – 6-latków, 14 uczniów z klas trzecich, oraz dwudziestojednoosobowa grupa świetlicowa. Obecni byli także pani dyrektor Hanna Szczerbak, wychowawcy, szkolny pedagog oraz pani intendentka.

Promocją zdrowego żywienia, niezwykle efektownie i profesjonalnie, zajął się zaproszony przez nas dyplomowany kucharz, pan Marcin – prywatnie rodzic naszych wychowanków.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich zebranych gości i wspólną zabawą. Wolontariusze z naszej świetlicy wyrecytowali wiersz pt. „Żyjmy zdrowo”. Następnie pogadankę na temat zasad zdrowego odżywiania poprowadził zaproszony gość. Podkreślił on niezwykłą wagę codziennego spożywania śniadań, dzięki którym każde dziecko będzie miało mnóstwo energii i zapału, i do nauki, i do zabawy. Pan Marcin omówił także piramidę zdrowia i zajął się przygotowaniem pysznego i efektownego posiłku dla wszystkich naszych milusińskich.

W tym czasie dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach polegających na rozpoznawaniu smaków, a także uczyły się piosenki „Dbajmy o zdrowie”. Pełne wrażeń, i trochę już głodne, z zapałem przystąpiły do degustacji pysznego, zdrowego i niezwykle kolorowego śniadania, które przygotował pan Marcin.

Spotkanie to pokazało dzieciom, że zdrowe śniadania mogą być estetycznie i przede wszystkim pyszne. A na pewno nie nudne. Cuda wyczarowane przez pana Marcina z najprostszych, a zarazem najzdrowszych składników można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.
Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia rozbudzą zainteresowanie profilaktyką zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia wśród naszych wychowanków. Wszak w zdrowym ciele, zdrowy duch...