Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Jedynce

Czas beztroskich, słonecznych wakacji niestety już minął i nadszedł moment, by zmierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Po dwóch miesiącach powrócili w szkolne mury nasi wspaniali uczniowie, których serdecznie powitały panie dyrektor: Olga Biedrawa i Marzena Kulawik oraz wychowawcy i wszyscy uczący. Dzieci wróciły w miejsce doskonale im znane, przyjazne i oswojone, dlatego nie widać po nich było żadnego onieśmielenia, raczej podekscytowanie i świeży zapał do pracy.

Nieco bardziej speszeni wydawali się być natomiast uczniowie klas pierwszych, dla których nie był to może pierwszy kontakt ze szkołą (w większości uczestniczyli bowiem w specjalnie dla nich przygotowanych dniach otwartych w minionym roku szkolnym), ale pierwszy już w roli adeptów wiedzy wszelakiej.

Równie, lub nawet bardziej, przejęci wydawali się rodzice pierwszoklasistów, których obawy z pewnością rozwiało przemówienie pani dyrektor Olgi Biedrawy. Pani dyrektor podkreśliła, jak wielka rolę przywiązuje szkoła do bezpieczeństwa, dlatego m.in. zatrudnia Panią STOP pomagającą pokonać najmłodszym przejście dla pieszych, ubiera dzieci w odblaskowe kamizelki w drodze do i ze szkoły, zapewnia dojazd dla dzieci mieszkających na osiedlu Awaryjnym, Rzepniku i ulicy Torowej. W Jedynce dzieci mogą zjeść zdrowy i smaczny posiłek w bardzo korzystnej cenie, a także pod opieką dorosłych już wkrótce korzystać z nowego placu zabaw. Szkoła jest dobrze przygotowana na przyjęcie najmłodszych dzieci. Odnowione, właściwie wyposażone, pachnące czystością sale lekcyjne zapraszają w swoje progi wszystkich uczniów.

W tym roku powstało 6 oddziałów klasowych, gdyż do pierwszych klas zapisano aż 126 dzieci, w tym 41 sześciolatków. Wszyscy uczniowie korzystać będą z rządowego podręcznika „Nasz elementarz”, którego I część już w wakacje dotarła do szkoły.

Na koniec pani dyrektor Biedrawa życzyła wszystkim obecnym zdrowia, wytrwałości, owocnej współpracy i licznych sukcesów.