Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1

Wakacje, czas beztroski, zabawy i wypoczynku, jak zwykle bardzo szybko minęły i nastał czas powrotu do szkoły. Po zasłużonym relaksie nasi uczniowie pełni sił i zapału do pracy będą mogli rozpocząć naukę w świeżo wyremontowanej Jedynce. Bo jak zwykle wiele się u nas przez wakacje działo. Z roku na rok szkoła staje się coraz piękniejsza i bardziej nowoczesna. Systematycznie i konsekwentnie przeprowadzane są remonty, dzięki którym budynek zyskuje nowe oblicze i podnosi swoje walory użytkowe. Po wybudowaniu nowej sali gimnastycznej i doskonale wyposażonych szatni przyszedł czas na modernizację parteru.

Uczniowie, nauczyciele i goście, którzy przybyli 3 września na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013, mogli podziwiać nowy wizerunek Jedynki. Jasne, świetliste kolory korytarzy z pewnością będą wprawiać uczniów w pozytywny nastrój. Tak samo jak nowo powstała sala relaksacyjna dla młodszych dzieci czy nowe pomieszczenie świetlicy, które usprawni jej funkcjonowanie. Zmodernizowano także pokój, w którym znajduje się biblioteka, wymieniono instalację elektryczną, położono nowe podłogi. Każdy uczeń szkoły dysponuje już własną, osobistą szafką.

Pani dyrektor Hanna Szczerbak nie kryła radości i dumy z dokonanych zmian, podkreślając, że usprawnią one funkcjonowanie placówki i na pewno sprawią, że przebywanie w jej murach będzie przyjemniejsze, a także bardziej bezpieczne.

O kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, mówił natomiast gość specjalny poniedziałkowej uroczystości mł. Inspektor Bogusława Wyroba ze Straży Miejskiej, gdyż ta problematyka zawsze była bardzo ważna w naszej szkole.

Podczas uroczystości pani dyrektor odczytała list od starosty krakowskiego Józefa Krzyworzeki, w którym składał on serdeczne podziękowania dla naszych uczniów i absolwentów: Cypriana Kozieła, Pawła Kasińskiego, Jakuba Migdała, Jacka Nowickiego, Huberta Pakosza, Mateusza Wanata, oraz Adriana Zgudy, którzy wzięli udział w IV Sportowej Olimpiadzie Młodzieży – Powiat Monachijski i zdobyli na niej dwa złote i jeden srebrny medal. Starosta przekazał także szczere wyrazy uznania dla trenera zawodników, a jednocześnie nauczyciela naszej szkoły, pana Wojciecha Kubli. W obecności zgromadzonych gości dyrektor szkoły osobiście pogratulowała zawodnikom i trenerowi.

Po zakończeniu apelu uczniowie i nauczyciele udali się do klas, a nowy rok szkolny stał się faktem. Z tej to okazji w imieniu pani dyrektor oraz całego grona nauczycielskiego życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów, dobrych wyników w nauce, a szóstoklasistom powodzenia na sprawdzianie.

foto foto