Powiatowe Zawody Pływackie

Dnia 26 stycznia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzięli udział w Powiatowych Zawodach Pływackich. Na skawiński basen stawiło się ponad 200 zawodników, a naszą Szkołę reprezentowała mocna grupa 21 uczniów.

Jako pierwsi wystartowali uczniowie z rocznika 2008 i młodsi: Amelia Kłos, Milena Blak, Hania Sajdak, Oliwia Ślizowska, Kuba Jarosz i Darek Kamecki. Niestety pomimo dobrych występów naszych dziewcząt konkurencja okazała się odrobinę silniejsza. W stylu dowolnym Amelia zajęła 5 miejsce, a Hania 6 miejsce. Oliwia i Milena popłynęły stylem grzbietowym i zajęły kolejno 5 i 7 miejsce. Więcej szczęścia dopisało chłopcom, którzy ścigali się stylem dowolnym i oboje stanęli na podium! Kuba zdobył srebrny medal, a Darek brązowy.

Kolejno do boju ruszyli starsi – roczniki 2007-2005. Niesamowity początek rozgrywki w stylu dowolnym,
w którym nasza uczennica Zuzanna Kutermak zdobyła najwyższe miejsce na podium, po zaciętym boju wygranym przez Zuzę o mniej niż 0,1 sekundy! Kraulem popłynęły także Martyna Gołdasz – miejsce 9 i Martyna Wilk – miejsce 11. Bardzo dobre 6 miejsce stylem dowolnym zdobył Wojtek Gaweł, zaraz za nim uplasował się Mateusz Morawa, a 11 był młodszy od nich Mateusz Doroz. Warto dodać, że to właśnie w zmaganiach kraulowych wystąpiło najwięcej zawodników, co stawia naszych pływaków na naprawdę bardzo dobrych lokatach.

Rywalizacja w stylu grzbietowym także okazała się medalowa dla naszej ekipy, a to za sprawą Kuby Czajki, który zdobył 3 miejsce! Grzbietem wystartowali też Dawid Dzięcioł – 7 miejsce, Ola Kozanecka – 7 miejsce, a Łucja Opyrchał – 8 miejsce.

Rozgrywka w „żabie” to popis Zuzanny Bętkowskiej, która pobiła rekord szkoły - 38,7 sek., i zostawiła swoje rywalki daleko za plecami. Julia Żmuda i Igor Klimas wypływali dla siebie 6 miejsca, a Kaja Prochownik – 8 miejsce stylem klasycznym,

Na koniec zawodów zaplanowano drużynowe współzawodnictwo między szkołami podstawowymi, które jak można było przypuszczać przyniosło najwięcej emocji nie tylko wśród zawodników, ale także na trybunach. Dopiero wtedy rozległ się doping dla swoich sztafet. Skład sztafety 6x50 m dziewcząt SP 1: Zuzanna Bętkowska, Zuzanna Kutermak, Łucja Opyrchał, Kaja Prochownik, Martyna Wilk i Martyna Gołdasz. Mocne rozpoczęcie przez najszybsze uczennice i prowadzenie naszej szkoły aż do ostatniej zmiany. Niestety, na ostatnich 25 m straciliśmy prowadzenie na rzecz SP2. Świetny występ dziewcząt, 2 miejsce na podium i wywalczony puchar!

Ogromną niespodziankę sprawiła ekipa chłopców: Mateusz Morawa, Kuba Czajka, Wojtek Gaweł, Igor Klimas, Kuba Madej i Mateusz Doroz – prowadząc sztafetę po zwycięstwo od gwizdka startowego do finiszu! Drużyna zasłużenie stanęła na szczycie podium z największym pucharem w rękach.

Tym samym zdobywcy medali oraz sztafeta chłopców zakwalifikowali się na kolejny szczebel zawodów – Małopolskie Igrzyska Dzieci w pływaniu indywidualnym i sztafetowym. Wszyscy uczniowie SP1 stanęli na wysokości zadania i dali z siebie 100% możliwości. Gratulujemy!

fotofotofotofotofoto

do góry

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl