Sukcesy uczniów SP1 w Powiatowych Zawodach Pływackich

2 stycznia 2015 r. w Skawinie na basenie CKiS „Camena” odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie. Organizatorem zawodów z ramienia Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” (działający przy Gimnazjum nr 1 w Skawinie) przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

W zawodach wystartowało 12 szkół podstawowych powiatu krakowskiego-ziemskiego. Zawody indywidualne zostały rozegrane na dystansie 50 metrów każdym stylem pływackim. W stylu dowolnym I miejsce wśród dziewcząt zajęła Helena Kaim z kl. 6b , a miejsce III zajęła Martyna Prochownikz kl. 6a. W stylu motylkowym I miejsce zajęła Laura Koźmik z kl. 6d. Wśród chłopców II miejsce w pływaniu indywidualnym stylem klasycznym zajął Michał Tyrpa z kl. 6c. Uczniowie Ci awansowali do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 11 lutego 2015 r. w Chrzanowie. Sztafety pływackie natomiast rozegrano na dystansie 8 x 50 m.,w których to zarówno męska i żeńska sztafeta przypłynęła jako trzecia. Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na zawodach wojewódzkich.

foto foto

do górydo góry

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax. 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl