Sukces w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym
„Przyroda w kolorach – ŚWIAT WIELKICH I MAŁYCH KOTÓW”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie po raz kolejny wykazali się licznymi talentami plastycznymi i fotograficznymi. Maciej Szynkarczuk z klasy VId oraz Karolina Leśna z klasy IIIb odnieśli sukces w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w kolorach – ŚWIAT WIELKICH I MAŁYCH KOTÓW”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie mający swoją siedzibę przy ulicy Grunwaldzkiej 5.

„ŚWIAT WIELKICH I MAŁYCH KOTÓW” jest siódmą z kolei edycją Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w kolorach”. Jedynka corocznie bierze udział w tym konkursie, przygotowując inspirujące i twórcze prace. Nie inaczej było również w tym roku.

Maciej wykonał imponującą formę przestrzenną – dom opatrzony przewrotnym hasłem „Dom bez kota to głupota”, zamieszkany przez wiele czworonożnych, mruczących futrzaków. Dzieło zostało docenione w kategorii prac przestrzennych i uhonorowane III miejscem. Karolina udokumentowała ciekawe życie swojego domowego pupila na zdjęciach. Zostały one uznane przez jury konkursowe za wyjątkowo interesujące i zakwalifikowane do organizowanej w późniejszym terminie wystawy.

27 maja 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z rodzicami uczestniczyli
w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Na wystawie mieli okazję oglądnąć wszystkie nagrodzonych przez jury prace, w tym wyjątkową pracę Maćka.

Bardzo cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Konkurs miał rangę międzynarodową, spłynęło ponad 2500 prac z całego świata. Tym bardziej jesteśmy dumni z Maćka i z Karoliny, że w tak licznym i zacnym gronie ich prace zostały zauważone oraz docenione. Gratulujemy!