Promocja zdrowia w świetlicy szkolnej

W dniu 17.04.2013 r. w świetlicy szkolnej SP1 odbyły się zajęcia promujące zdrowe odżywianie pod hasłem „Wiosenne menu bogate w nowalijki” w ramach programu „Owoce w szkole”, a także programu prozdrowotnego realizowanego przez szkołę. Gościem specjalnym była pani pielęgniarka, która przeprowadziła prelekcję na temat prawidłowego komponowania jadłospisu z wykorzystaniem wiosennych warzyw. Przypomniała o stosowaniu zasady: „5 razy warzywa, owoce i soki dziennie” oraz zwróciła uwagę na przestrzeganie higieny podczas spożywania posiłków. Wychowawczynie świetlicy pomagały uczniom przygotować wiosenne drugie śniadanie z wykorzystaniem nabiału i nowalijek. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony uczniów i przebiegało w miłej atmosferze.

Obraz 035
Obraz 036