Służby mundurowe w Jedynce…

30 września 2015 r. „zerówkę” oraz klasę IIci odwiedzili niecodzienni goście – policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie: sierżant sztabowy Robert Kuberski i aspirant Jarosław Lichosyt.

Policjanci przeprowadzili zajęcia edukacyjne, w trakcie których uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z wybranymi elementami pracy policji, ale także obejrzeć profesjonalny, policyjny sprzęt! Maluchy z uwagą przymierzały ochronne kamizelki oraz hełmy i tarcze. Najbardziej jednak zafascynował je radiowóz policyjny, do którego można było wsiąść i pod okiem gości wszystkiego dotknąć, a nawet uruchomić syrenę policyjną, co sprawiło oczywiście największą radość. Policjanci z pasją opowiadali o swojej pracy.

Aktywność i śmiałe zachowanie maluchów w czasie zajęć pokazały, że dzieci nie boją się policjantów, a ich pracę uważają za niezwykle ważną i potrzebną. Po spotkaniu jeden z drugoklasistów podzielił się refleksją, że policjanci to „równi goście”– co zapewne jest najlepszą oceną płynącą z ust młodego człowieka.

Wizyta policjantów w naszej szkole z pewnością zachęciła uczniów do poszerzania wiedzy na temat fascynującej i niełatwej pracy członków tej służby mundurowej.

Serdecznie dziękujemy p. sierżantowi sztabowemu Robertowi Kuberskiemu za zainicjowanie i przeprowadzenie tego interesującego spotkania.