Finał VII Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego
oraz międzyszkolnych konkursów artystycznych

W dniu 10 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie odbył się uroczysty finał trzech gminnych konkursów, których szkoła była organizatorem i na które licznie odpowiedziały szkoły podstawowe z terenu Miasta i Gminy Skawina.

Uroczystość rozpoczęła się ogłoszeniem wyników VII Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego przeprowadzonej w dwóch etapach. Pierwszy – szkolny etap Olimpiady odbył się 28 listopada 2013 r., w dniu Święta Dziękczynienia obchodzonego w USA. Przystąpiło do niego 10 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina. Do kolejnego - międzyszkolnego - etapu Olimpiady zakwalifikowało się aż siedem szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa w Krzęcinie, Zespół Szkół Publicznych w Radziszowie, Szkoła Podstawowa w Rzozowie i Szkoła Podstawowa w Zelczynie, ogółem 28 Olimpijczyków.

Etap międzyszkolny konkursu odbył się w Dniu Św. Patryka, patrona Irlandii, czyli 17 marca b.r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie.

Zakres wiadomości i umiejętności językowych konkursowych zadań niezmiennie wykracza znacznie poza program nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej. Uczniowie ponadto musieli wykazać się znajomością wybranych dzieł klasycznej literatury angielskiej, a w tym roku także wiedzą dotyczącą realiów współczesnej Wielkiej Brytanii. Osiągane przez laureatów kolejnych edycji wyniki dowodzą, że warto utrzymać tę wysoką poprzeczkę.

W trakcie uroczystości finałowej wręczono także nagrody zwycięzcom II Gminnego Konkursu Muzycznego pt. „Gwiazdy polskiej muzyki - repertuar Maryli Rodowicz i Krzysztofa Krawczyka”, który odbył się 16 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie. W konkursie wzięło udział dziewięć szkół z terenu MiG Skawina.

W kolejnej części finału zostali nagrodzeni laureaci II Gminnego Konkursu Plastycznego, który odbył się 19 maja b.r. pod hasłem ”Pomaluj mój świat”.
Podsumowanie powyższych konkursów uświetnili swoją obecnością dyrektorzy szkół podstawowych z terenu MiG Skawina, nauczyciele oraz rodzice nagrodzonych uczniów.

Program artystyczny poprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1: Anastazja Spólnik - zapowiadająca poszczególnych wykonawców w języku angielskim oraz Konrad Węglarz - konferansjer w języku polskim. W programie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1: Klaudia Nazim z kl. 4a, uczniowie klas 2b, 3a i 3d inscenizując piosenki w języku angielskim. Prawdziwą ucztą dla ducha okazał się występ laureatów konkursu muzycznego. Publiczność mogła podziwiać niezwykłe walory głosowe młodych artystów oraz dojrzałą interpretację zaprezentowanych przez nich utworów. Koncert zakończył przebój zespołu Abba „I have a dream” wykonany przez Klaudię Nazim.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!
A oto ich nazwiska:

VII Gminna Olimpiada Języka Angielskiego

I miejsce - ex aequo: Anastazja Spólnik - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
Marek Ostafin - Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
II miejsce - Liwia Kapelko - Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
III miejsce – Anna Burzyńska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie
wyróżnienia – Justyna Nędza - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
Piotr Stalmach - Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
Karol Strama - Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie

II Gminny Konkurs Muzyczny „Gwiazdy polskiej muzyki”

I miejsce – Julia Krzywoń - Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
II miejsce – Aleksandra Żmuda - ZPO Szkoła Podstawowa w Borku Szlacheckim