Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim 2016

Organizacja Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim już na stałe wpisała się harmonogram imprez organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Skawinie. Po raz dziesiąty - Jubileuszowy „Jedynka” jest organizatorem tych zawodów oraz od kilku lat wspólnie z CKiS w Skawinie - Gminnych Zawodów Narciarskich.

Na starcie zebrało się 55 młodych zawodników z sześciu gmin Powiatu Krakowskiego (Skawina, Mogilany, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Zielonki, Wielka Wieś ).

Zawody rozegrane zostały zgodnie z wytycznymi PZN oraz Powiatowego SZS.

Pomimo trudnych warunków pogodowych zawody przeprowadzone został sprawnie i bez zakłóceń. Nad bezpiecznym przebiegiem czuwali organizatorzy, sędziowie i służba medyczna. Pomiar czasu był mierzony elektronicznie (fotokomórka). Zawody odbyły się w czterech grupach:

Punktacja indywidualna:

I grupa dziewczęta rocznik 2005 i młodsze

II grupa chłopcy rocznik 2005 i młodsi

III grupa dziewczęta rocznik 2004 i 2003

IV grupa chłopcy rocznik 2004 i 2003

Uczestnicy, którzy zajęli miejsca na podium, w każdej grupie wiekowej, zostali nagrodzeni dyplomami, medalami i nagrodami rzeczowymi. Zdobywców pierwszych miejsc uhonorowano pucharami. Każdy zawodnik otrzymał słodki upominek.

W gminnej konkurencji drużynowej Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła II miejsce.

Trzech najlepszych zawodników z SP nr 1 zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich w Narciarstwie Alpejskim, a są to:

• Katarzyna Piekarska – I miejsce w Gminnych i II w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim
  • Maksymilian Ożóg - III miejsce w Gminnych i w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim
  • Tomasz Śliwa– IV miejsce w Gminnych i Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach, a nauczycielom obecnym na zawodach za pomoc w sprawnej organizacji.