Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim 2015

Organizacja Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim już na stałe wpisała się w harmonogram przedsięwzięć Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Po raz dziesiąty – jubileuszowy, Szkoła jest organizatorem powiatowych zawodów oraz od kilku lat, wspólnie z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Gminnych Zawodów Narciarskich.

10 lutego 2015 r. na starcie stanęło 71 młodych zawodników z pięciu gmin powiatu krakowskiego (Skawina, Mogilany, Jerzmanowice – Przeginia, Krzeszowice i Czernichów).

Wszyscy zawodnicy ukończyli swoje przejazdy. Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie, a zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, medalami i nagrodami dla trzech najlepszych zawodników w następujących grupach:

I grupa dziewczęta rocznik 2004 i młodsze

II grupa chłopcy rocznik 2004 i młodsi

III grupa dziewczęta rocznik 2003 i 2002

IV grupa chłopcy rocznik 2003 i 2002

W Gminnej konkurencji drużynowej SP1 zajęła II miejsce, tuż za SP2.

Trzech zawodników z SP1 zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich
w Narciarstwie Alpejskim, a byli to:

Oskar Jaworski – I miejsce w Gminnych i Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim

Tomasz Śliwa– III miejsce w Gminnych i Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
w Narciarstwie Alpejskim

Maksymilian Ożóg – III miejsce w Gminnych, a IV miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim

Martyna Barut – III miejsce w Gminnych, a VI w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Narciarstwie Alpejskim.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w rywalizacji,
a nauczycielom obecnym na zawodach za pomoc w sprawnej organizacji.

Z narciarskim pozdrowieniem
Marzena Styrylska