„W książkach niejedną mądrość znajdziecie”
Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych

W piątkowe przedpołudnie, 26 lutego 2016 roku, uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni na spotkanie z bohaterami popularnych baśni i bajek. W śnie chłopca uzależnionego od gier komputerowych spotkały się postaci z różnych bajek i wywołały wielkie zamieszanie. Jaś z Małgosią, Śnieżka i jej siostry, Czerwony Kapturek, Kopciuszek a także Baba Jaga, macocha Kopciuszka i macocha Śnieżki prowadziły głośne waśnie i spory. Nie wiadomo jak by się skończył Jacusia sen, gdyby nie Dobra Wróżka… Jaki morał dla najmłodszych? Komputer nigdy nie zastąpi książki! Z takim przesłaniem zwrócili się starsi koledzy do pierwszoklasistów, tym samym zachęcając ich do odwiedzania biblioteki i czytelni szkolnej.

Uroczystego Pasowania Pierwszoklasistów na Czytelników Biblioteki szkolnej dokonała pani dyrektor mgr inż. Hanna Szczerbak wręczając najmłodszym uczniom pamiątkowe dyplomy. To niecodzienne spotkanie czytelnicze przygotowały panie bibliotekarki: Jolanta Kaczmarska, Monika Birówka i Ewa Domańska wraz z uczniami z klasy 3b, 4d, 6b i 6d.

Coroczna impreza prowadzona przez bibliotekarzy ma na celu, nie tylko włączenie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników biblioteki szkolnej, ale również rozbudzenie zainteresowań czytelniczych rozwijających wyobraźnię młodego człowieka.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z tej uroczystości : www.skawina.tv