POLSKA AKADEMIA DZIECI
podsumowanie roku

Drugi rok z rzędu, od października 2014 r. do maja 2015 r. uczniowie trzech klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie – 4b,4c i 5b wraz z wychowawcami uczestniczyli w cyklicznych spotkaniach organizowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach Polskiej Akademii Dzieci. Spotkania te miały na celu rozwijać twórczość i kreatywność uczestników, poszerzać ich horyzony myślowe. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwali się wykładom i prezentacjom, które przygotowywali ”młodzi naukowcy” oraz pracownicy uczelni. W tegorocznej edycji prelegenci próbowali udzielić odpowiedzi na pytania: czy na „Marsie może być życie?” ” Czy wszyscy widzimy te same kolory?”, ”Po co jest państwo”, a także zgłębiali „Sekrety reklamy”, wyjaśniali zawiłe twierdzenia matematyczne: Pitagorasa i Talesa oraz ukazywali jak „Zwodnicza jest pamięć”. W tematyce wykładów znalazły się także zagadnienia dotyczące ras psów i husarii. Jeden z wykładów w dniu 21 listopada 2014 r. poprowadziła uczennica naszej szkoły Nikola Ożóg z klasy 5b. Nikola zabrała słuchaczy w tajemniczą podróż w „Miejsca, które chciałaby zobaczyć, czyli opowiedziała zgromadzonym co nieco o najpiękniejszych zakątkach błękitnej planety.” Czas spędzony w auli uniwersyteckiej mijał zawsze bardzo szybko i miło toteż żal, że to już koniec spotkań w tym roku szkolnym.
Z niecierpliwością czekamy na następną edycję.

20141024_100038
20141024_103559