Relacja z wykładów POLSKIEJ AKADEMII DZIECI UJ

W dniu 23 stycznia 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie ponownie zawitali w mury Uniwersytetu Jagiellońskiego, by uczestniczyć w kolejnych już wykładach w ramach Projektu Polskiej Akademii Dzieci. Tym razem nasi uczniowie przysłuchiwali się 2 prezentacjom: Jana Łypczaka z Prywatnej Szkoły Podstawowej Montessori w Krakowie pt. „Husaria, czyli skrzydlate wojsko” oraz absolwentki Międzywydziałowych Studiów Matematyczno–Przyrodniczych UJ Moniki Koperskiej na temat „Czy wszyscy widzimy te same kolory?”. 7 letni Janek z niesamowitym przejęciem opowiadał o historii polskiego oręża. Następnie w barwny świat kolorów zabrała nas druga mówczyni. Różnymi aktywizującymi metodami ukazywała tajemnicę światła i wrażeń wzrokowych. Do licznych doświadczeń i pokazów angażowała chętnych uczniów zasiadających na widowni. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki „manipulowała” obrazem powstającym w naszych mózgach wprowadzając wszystkich uczestników w ogólny zachwyt i zdziwienie. Druga prezentacja wzbudziła tak ogromne zainteresowanie wśród naszych uczniów, że postanowili po zakończonych wykładach jeszcze indywidualnie zadawać pytania prelegentce. Do naszej relacji z pobytu na UJ załączamy kilka fotek.

akademia
akademia2
PAD
PAD-2