Polska Akademia Dzieci

W dniu 24 października 2014 r. uczniowie trzech klas Szkoły (4b,4c i 5b) wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w pierwszych w tym roku wykładach w ramach Projektu Polskiej Akademii Dzieci na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas zaplanowanych na bieżący rok szkolny cyklicznych spotkań PAD nasi uczniowie będą przysłuchiwać się dwóm wykładom. Pierwszy wykład jest prezentowany przez „młodego naukowca”– uczestnika zajęć Polskiej Akademii Dzieci, a drugi przez pracownika naukowego wyższej uczelni. Uczestnicy zajęć nie są oceniani, a jedynie zachęcani do wspólnych poszukiwań i eksperymentów.

Na pierwszym tegorocznym spotkaniu, młody prelegent ze Szkoły Podstawowej z Woli Batorskiej próbował przekonać wszystkich, że na „Marsie może być życie”. Uczestnicy z ogromnym zaciekawieniem oglądali przygotowaną prezentację i uważnie wsłuchiwali się w towarzyszący jej komentarz. Po zakończonej prezentacji z audytorium padały liczne pytania, na które młody znawca Wszechświata udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

W drugiej części spotkania wykładowca Marcin Laberschek z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej próbował zdradzić zebranym w Auli Audytorium Maximum UJ „Sekrety reklamy”. W aktywizujący sposób angażował uczniów do uczestnictwa w wykładzie. Na zakończenie spotkania również odpowiadał na zadawane przez zaciekawionych uczestników pytania.

Czas na pierwszych wykładach minął nam bardzo szybko i już z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Do naszej krótkiej relacji załączamy parę fotek.

20141024_095724-1
20141024_100038