Występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1
w II edycji Skawińskiego Przeglądu Regionalnego

W dniu 7 czerwca 2014 r. odbył się II Skawiński Przegląd Regionalny zorganizowany przez Muzeum Regionalne we współpracy z Centrum Kultury i Sportu, Kapelą Ludową z Radziszowa, Stowarzyszeniem Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego LUD-ART, Kołem Robótek Ręcznych RAZEMKOWO i LGD BLISKO KRAKOWA. Zaprezentowano dorobek artystyczny gminnych placówek edukacyjnych w następujących kategoriach: śpiew (przyśpiewki), taniec narodowy i regionalny, zwyczaje i obrzędy lokalne. W przeglądzie uczestniczyło 18 zespołów ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Skawina, w tym także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

Program artystyczny przygotowany przez Jedynkę składał się z dwóch części. Uczniowie klas IV – VI pod przewodnictwem pani Ewy Kozłowskiej, z gracją i wdziękiem zatańczyli poloneza – polski taniec narodowy, zwany również tańcem dworskim. Wspaniałe, pastelowe i zwiewne sukienki dziewcząt oraz eleganckie kreacje chłopców dodawały tancerzom galanteri i szyku oraz tworzyły niezwykły, podniosły klimat. Druga część programu została przygotowana przez przedstawicieli klas od I do VI, uczestniczących w zajęciach świetlicowych. Był to performance „z przymrużeniem oka” inscenizujący tradycyjne wiersze i piosenki ludowe.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom i rodzicom, którzy wsparli przygotowania naszej Szkoły w udziale w II Skawińskim Przeglądzie Regionalnym.