Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie
Strona główna Z historii szkoły Z życia szkoły Patron Osiągnięcia Grono pedagogiczne Kontakt Informacje Różne

Finał Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego
oraz Gminnego Konkursu Plastycznego 2010 r.

W dniu 25 marca 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie odbył się uroczysty Finał III edycji Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego, podczas którego ogłoszono wyniki konkursu i nagrodzono laureatów.

Zmagania olimpijskie rozpoczęły się 18 listopada 2009 r., kiedy to w ośmiu szkołach gminy Skawina uczniowie przystąpili do I etapu konkursu. W wyniku eliminacji sześć szkół: SP nr 1, nr 2 i nr 4 - wszystkie ze Skawiny, oraz szkoły z Zelczyny, Woli Radziszowskiej i Borku Szlacheckiego zakwalifikowały się do ostatecznej rywalizacji, która miała miejsce w dniu 16 lutego 2010 r., w Jedynce.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą poza program nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej, a także znajomością szczegółów z historii Wielkiej Brytanii oraz realiów związanych z Londynem.

Uroczystość finału olimpiady połączono z ogłoszeniem wyników Gminnego Konkursu Plastycznego, którego piękne prace wzbogaciły dekorację uroczystości.

Na początku Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 mgr inż. Hanna Szczerbak powitała przybyłych gości: kierownika Wydziału Edukacji Zdrowia i Kultury pana Pawła Kolasę, przewodniczącego Komisji Spraw Obywatelskich Rady Miasta Eugeniusza Zająca, dyrektorów szkół, prezesa Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast Sergiusza Romańskiego oraz panią Ewę Tarnopolską z Towarzystwa Przyjaciół Skawiny.

Następnie podziękowano sponsorom nagród: Burmistrzowi Miasta i Gminy Skawina panu Adamowi Najderowi, wydawnictwom: Macmillan, Oxford University Press oraz Pearson Longman.
W kulminacyjnym momencie Przewodnicząca Komisji Konkursowej pani mgr Agnieszka Bartyzel ogłosiła wyniki Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego.

I miejsce ex aequo Aleksander Milc i Bartłomiej Łagosz SP nr 4
II miejsce Aleksandra Nowotny SP nr 1
III miejsce- Weronika Klimczyk SP nr 2

Wyróżnienia: Sandra Batko SP nr 1, Krzysztof Janecki SP nr 2 i Grzegorz Poreda SP nr 2.

Każdy uczestnik etapu międzyszkolnego olimpiady otrzymał dyplom oraz upominek.

Później wręczono nagrody laureatom i uczestnikom Gminnego Konkursu Plastycznego, którzy stworzyli artystyczne dzieła pod hasłem: "Kosmiczne podróże z Mikołajem Kopernikiem".
W konkursie wzięło udział osiem szkół z całej gminy, a nagrody przyznano w dwu kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Sponsorami nagród zostały panie: Agnieszka Jaworska i Urszula Gigoń.
Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych:

Kategoria klas I-III

I miejsce ex aequo Gabriela Miska - Krzęcin i Kamil Kunicki - Borek Szlachecki
II miejsce Hubert Sasor - Polanka Hallera
III miejsce Karolina Żmuda - Krzęcin

Wyróżnienia:
Klaudia Frasik - Zelczyna, Justyna Krzemień - Jaśkowie, Anna Kowalczyk i Katarzyna Oramus - Polanka Hallera.

Kategoria klas IV-VI

I miejsce Katarzyna Brożek - Krzęcin
II miejsce ex aequo Piotr Biały SP nr2 i Dominika Żmuda - Krzęcin
III miejsce ex aequo Julia Skorus, Monika Smolis - SP nr 1, Patrycja Dzierwa - Jaśkowie
Wyróżnienia: Joanna Karaś SP nr 2, Sylwia Baran - Jaśkowie, Karolina Białota SP nr 4.

Wyróżniono także kilkoro uczniów za oryginalność prac. Byli to: Paulina Gałka SP4, Agnieszka Śnieżek, Kamil Godzik, Justyna Żmuda i Agnieszka Miska z Krzęcina.

W drugiej części uroczystości wystąpili uczniowie Jedynki. Magdalena Mirek, Agnieszka Kucała i Aleksandra Patalong z klasy 5 c zaprezentowały utwór zespołu The Beatles oraz przebój Leonarda Cohena. Anna Sekuła i Agnieszka Gryz z klasy 4c deklamowały wiersze ks. Jana Twardowskiego w przekładzie na język angielski.
A uczniowie z klasy 3a wykonali przebój zespołu The Beatles. Specjalnie na uroczystość finałową uczniowie klasy 2b przygotowali inscenizację legendy o Smoku Wawelskim.
Wydarzenie zakończone zostało kulinarnym akcentem.

Agnieszka Bartyzel

foto foto foto