Oddział Przedszkolny w SP1

W dniu 1 września 2014 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015 w Oddziale Przedszkolnym uruchomionym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skawinie. 23 pięcio i sześciolatków rozpoczęło realizację obowiązku szkolnego w murach szkoły. Uczniowie nowo utworzonej zerówki będą się bawić i uczyć w przeznaczonej tylko dla nich sali, która została dostosowana do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Jest ona nie tylko kolorowa, ale przede wszystkim dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne, meble i sprzęty. Nie brak w niej zabawek, gier edukacyjnych, książek. Takie wyposażenie sali stwarza doskonałe warunki do nauki i zabawy, pozwala dzieciom aktywnie i miło spędzić czas, wpływając na ich rozwój. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku, pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, której celem jest dbałość o wszechstronny rozwój i edukację w zależności od indywidualnych potrzeb uczniów oraz zapewnienie im należytej opieki. Dzieci będą się uczyć zasad pracy zespołowej a także będą wdrażane do wzajemnej pomocy. Różnorodne zajęcia przeplatane zabawami ruchowymi, ćwiczeniami i tańcem na pewno nie pozwolą im się nudzić. Zajęcia w oddziale przedszkolnym będzie prowadzić pani mgr Joanna Olszewska.

foto