Nowa „Odblaskowa Szkoła” w SP1

Jak 591 uczniów w wieku od 7 do 14 lat nakłonić do pogłębiania wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo poprzez noszenie odblasków? Przed takim wyzwaniem po raz kolejny stanęły organizatorki „Odblaskowej Szkoły” na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie.

Z uwagi na fakt, że nasza szkoła od wielu lat bierze udział w projekcie „Odblaskowa Szkoła”, chciałyśmy zaproponować nową formułę, aby uniknąć znudzenia tematem. Rozpoczęłyśmy hucznie, bo „Pierwszą Odblaskową Dyskoteką Plenerową” - wyjaśnia koordynator „Odblaskowej Szkoły” na terenie szkoły Agnieszka Poniewska. Imprezę zorganizowały Paulina Ścibor i Katarzyna Polus.
Nowością jest też to, że z naszymi działaniami wyszłyśmy poza mury szkoły, nawiązując współpracę z parafią Miłosierdzia Bożego. Wspólnie zorganizowaliśmy Odblaskowy Różaniec ­
– dodaje Paulina Ścibor.
Kolejnym innowacyjnym działaniem jest wystawa fotografii nauczycieli i pracowników szkoły, którzy swoim przykładem zachęcają do noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków. W projekcie tym wzięło udział 14 nauczycieli. 3 października w szkole odbył się też Pierwszy Odblaskowy Dzień. Tego dnia wszyscy uczniowie nosili odblaski i kamizelki, a najmłodsi wzięli udział w grach i zabawach, które w praktyce utrwalały wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Jak co roku, odbywają się konkursy wiedzy i konkursy plastyczne. W najbliższej przyszłości czeka nas m.in.: kampania informacyjna, pochód ulicami miasta oraz Odblaskowy Pokaz Mody. Jedynym ograniczeniem jest czas, bo wszystkie działania musimy zakończyć przed listopadem. Natomiast nasza kreatywność nie zna granic – przekonuje Paulina Ścibor. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie policji, straży miejskiej, oficerowi pieszo-rowerowemu – Romanowi Gduli i rodzicom naszych uczniów za podarowanie kamizelek odblaskowych oraz odblasków - podsumowuje Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 mgr inż. Hanna Szczerbak.

Odblaskowa-1
Odblaskowa-10
Odblaskowa-14
Odblaskowa-18
Odblaskowa-3
Odblaskowa-31
Odblaskowa-32
Odblaskowa-33
Odblaskowa-39
Odblaskowa-7
Odblaskowa-9
SAM_5663 - Kopia
SAM_5683
SAM_5758
SAM_5762
Created using LightBox Video Web Gallery Creator

 


 

do góry

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika, ul. Korabnicka 19, 32-050 Skawina, tel. 12 276 18 82, fax 12 291 10 72, e-mail: szkola@sp1.skawina.com.pl