KOLOROWA CHEMIA
czyli „NASI NAUKOWCY W AKCJI” –
krótka relacja z Małopolskiej Nocy Naukowców

W dniu 25 września 2015 r. Nikola Ożóg i Jakub Barcik – przedstawiciele kółka przyrodniczego funkcjonującego przy Szkole Podstawowej nr 1 wraz z opiekunem– mgr Agnieszką Porębską wzięli udział w drugiej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców, która odbyła się w skawińskim Multicentrum. Tegoroczna Noc to kolejna okazja do fascynującej przygody, a główne hasło naukowego spotkania to „Wiedza na wyciągnięcie ręki”. Cztery nauki przyrodnicze: biologia, fizyka, chemia oraz geografia miały zostać przedstawione uczestnikom Małopolskiej Nocy Naukowców w bardziej zrozumiałym, codziennym wymiarze. Młodym naukowcom z SP 1 przypadło w udziale przygotowanie pokazu doświadczeń chemicznych. Podczas prezentowanych eksperymentów najmłodsi uczestnicy i obserwatorzy warsztatów naukowych dowiedzieli się, jak kolorowa potrafi być chemia oraz jakie reakcje chemiczne spotyka się w życiu codziennym. Pokaz eksperymentów wzbudził wiele emocji i cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Za zaangażowanie i udział w Małopolskiej Nocy Naukowców uczniowie z SP1 otrzymali pamiątkowy dyplom oraz kolorowe koszulki z logiem promującym to naukowe spotkanie.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w przyszłorocznej odsłonie Nocy.

Członkowie Koła Przyrodniczego